Sezer, "Pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlarla bir araya geldi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlarla, Gölcük Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Etkinliğe Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve yönetimi, üyeler, siyasi partilerin kadın kolları başkanları ile yöneticiler katıldı.

“UTANÇ VESİLESİDİR”

Başkan Sezer yaptığı konuşmada, “Adaletli olmak herkese eşit davranmak amacını güder. Ancak toplumumuz içinde pozitif ayrımcılık yapılması gereken kesimler var. Engellilerimiz gibi çocuklarımız da pozitif ayrımcılık yapılması gereken bir kesimdir. Yakın zaman önce kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla da sizlerle bir araya gelmiştik. Toplumda bunun halen tartışılıyor olması utanç vesilesidir” dedi.

“POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

Devamında Sezer, "Kadınlarımıza öncelikle pozitif ayrımcılık yaptığımızı ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Kadınlarımızı çalışmalarımızda her zaman için ön plana alıyoruz. Yakın zamanda farklı mahallelerimizde dört adet sosyal amaçla kullanacak tesis yapacağız. Ulaşlı’da eski Belediye Binası, Yazlık’ta inşaatı devam eden kültür merkezi, D-130 Karayolu kenarında devraldığımız eski Beyzade Konağı ve Düzağaç Mahallemizde eski Telekom binasında, öncelikle kadınlarımızın kullanacağı sosyal, kültürel ve sportif amaçlı tesisler yapacağız. Kadınlarımızın el emeği ürünlerini internet ortamında satabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız çalışmada da önemli merhale katettik. Her alanda kadınlarımızın sosyal hayatın içinde olabilmesi için pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz” dedi.

04 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?