Tutuş: Kurnaz başkan olarak anılacaksınız!

İzmit Belediyesi'nin son meclisinde nikah ve düğün salonlarının ücreti hakkında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, Başkan Hürriyet'e yönelik "Hazıra konup şov peşinde koştunuz. Böyle giderse kurnaz başkan olarak anılacaksınız" derken Hürriyet, Tutuş'u üslubundan dolayı uyardı 

İzmit Belediyesi Aralık Ayı Meclisi İzmit Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda düğün ve nikah salonlarına uygulanan yüzde 90 indirim uygulaması tartışması yaşandı. Mecliste söz alan AK Partili Muharrem Tutuş'un "Biz 5 ay önce teklif sunmuştuk, kabul edilmemişti. Şimdi hazıra konup şov peşinde koştunuz. Kurnaz Başkan' olarak anılacaksınız" sözlerine tepki gösteren Başkan Hürriyet, "Üslubunuza dikkat edin. Bir kez daha uyarmayacağım" şeklinde uyardı. 

“BİZ TEKLİF ETMİŞTİK KABUL EDİLMEMİŞTİ”

2020 Yılı Tarife Cetveli teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu ile ilgili söz alan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, “Tarife cetvelleri çok da mecliste konuşulmaz. Ancak 2 gündür gazetelerde düğün salonları ile ilgili gelişme yansıyınca biz de konuşma gereği duyduk. İki müdürlük haricinde hepsinde yüzde 10 oranında zam teklif edilmiştir bugüne kadar. Genelde de geçmiştir. Düğün salonları ile ilgili temmuz ayında asgari ücretlilere ücretsiz olsun demiştik. Kabul edilmemişti” dedi.

“İŞİN ASLI BUDUR”

Ünlü, “6 tane düğün salonumuz var. Bizim dönemimizde 3 tane düğün salonumuz ücretsizdi. Pek de duyulmamıştır çünkü şov yapılacak bir durum değildir. Hukuk İşlerine biz bunları ücretsiz yapabilir miyiz dediğimizde yapamayız yanıtını aldık. Bunun üzerine belediye başkanı 1’inci Grup Kültür Merkezleri için 100 TL 2’nci grup kültür merkezleri için ise 1 TL önerisini sunmuştur. Şimdi de 1 TL olarak komisyondan geçmiştir. İşin aslı budur” şeklinde konuştu.

“KURNAZ BAŞKAN OLARAK ANILACAKSINIZ”

Muharrem Tutuş, “Düğün salonlarının ücret konusunu, daha meclise gelmeden milletimize yansıtma şekliniz maalesef hoş değil. Birçok konuda olduğu gibi Cumhur ittifakının teklif edip çalışarak meclise getirdiği bu konuda da, sizler hazıra konup yine şov peşinde koştunuz. İzmit’te her belediye başkanı arkasında bazı izler bırakmış ve bir isimle de anılır olmuştur. Siz bu hal ve hareketlerinize devam ettiğiniz sürece İzmit sizi bunu inanarak söylüyorum ‘Kurnaz Başkan’ olarak anacaktır. Lütfen artık ‘Türkiye'de her şey olursunuz, rezil olmazsınız’ sözünü kendinize şiar edinmekten vazgeçiniz” dedi.

“ÜSLUBUNUZA DİKKAT EDİN”

Tutuş’un sözlerine tepki gösteren Hürriyet, “Sözlerinize dikkat edin. Saygınlık çerçevesinde konuşmanızı gerçekleştirirseniz seviniriz. Her mecliste bunu yapıyorsunuz. Bir hanımefendiye nasıl davranacağınızı bilmediğiniz çok ortada. Üslubunuza dikkat edin. Bir kez daha uyarmayacağım” dedi. Tutuş, “Ben bir hanımefendiye bir anneye nasıl davranacağımı çok iyi biliyorum” diye konuştu.

“17 YILDIR ELİNİZİ KİM TUTTU?”

Başkan Hürriyet, “Keşke yetki bende olsaydı. 17 yıldır elinizi kim tuttu, yapsaydınız” dedi. Tutuş ise, Ben hakaret içeren hiçbir şey söylemedim. Sizin kişilik haklarınızla alakalı bir şey varsa ben sizin yanınızda oturmaya da hazırım” ifadelerine yer verdi.

“MEHTERANA YAKLAŞIK 1 MİLYON HARCANMIŞ”

Söz alan AK Parti Meclis Üyesi Şener İnce ise, “Siz üslubunuza dikkat edin diye uyarılarda bulunuyorsunuz. Haklısınız. Biz de sizi üslup konusunda özür dileyerek dikkat etmeye davet ediyoruz” dedi. Devamında Mehteran Takımı’nda görev alanları da hatırlatan İnce’ye yanıt veren Hürriyet, “Konuyu çarpıtıyorsunuz. İzmit Belediyesi’nin hiçbir zaman Mehteran Takımı olmamış. 823 bin TL para harcanmış. Yaklaşık 1 Milyon” dedi.

“İNŞALLAH KOCAELİ GENELİNE YAYILIR”

Ardından nikah salonları ile ilgili konuşan Hürriyet, “Günlerce uğraş veren çalışan tüm gruplara teşekkür ediyorum. Ne yazık ki sizin bizlere teşekkür etme erdemliğini göstermediğinizi düşünüyorum. Emek veren günlerce çalışan parti gruplarımıza teşekkür ediyorum. Yeni evlenen çiftlerimiz zaten bir masrafın altına giriyor. İnşallah diğer belediyelerimize de örnek olur. Şunu da göz ardı edemezsiniz. 17 yıldır kimse elinizi tutmadı arkadaşlar. Sizlerden aynı çabayı umuyor ve davet ediyorum. İnşallah örnek olur ve Kocaeli geneline yayılır. Ama evlenen evlendi. 4-5 ay gecikti. İlerde de tuvaletleri de ücretsiz yapacağız. Bilginiz olsun. Sonra siz sunduk siz yaptınız olmasın” ifadelerine yer verdi.  

03 Aralık 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?