Balcı: Ekmek üzerinden siyaset geride kaldı

200 gram ekmeğin 1 TL, 400 gram ekmeğin 2 TL’den satışa başladığı Halk Ekmek, ilk gününde Anıtpark büfesinde vatandaşla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından yapılan protokol kapsamında Halk Ekmek, bugün Anıtpark Yerleşkesi önünde bulunan Halk Ekmek Satış Noktası’nda satışa başladı. Halk Ekmek satışının ilk gününde düzenlenen programa Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut katılım sağladı. 

SATIŞ BAŞLADI

7 Ekim tarihli Halk Ekmek protokolü kapsamında açıklama yapan Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı, “Bugün itibariyle İzmit İlçesinde 8 noktada; Yahya Kaptan, Yeni Cuma, Bağçeşme, Dünya Bankası, Sanayi, Gültepe, Kuruçeşme, Anıtpark. Haftaya pazartesiden sonra ise Alikahya Merkez, Yeşilova Şehit Zeki Aktan Parkı, Yenişehir Mimarsinan, Tavşantepe Barış Parkı, Topçular Şeref Meydanı, Serdar Mahallesi, Karadenizliler Mahallesi satışa başlamaktayız” dedi.

“200 GRAMI 1 TL, 400 GRAMI 2 TL”

Devamında Sarı, “Lezzeti ve kalitesiyle tüm Türkiye’ye örnek olan Kocaeli ekmeğini üreten fırıncı esnafı yine aynı kalite ve lezzetinde yapıma devam edecek. 200 gramı 1 TL, 400 gramı 2 TL fiyatı ile ekmeğimiz İzmit ilçesinden başlayarak diğer ilçelerimizde de en kısa sürede Kocaeli halkının sofralarında yerini alacak” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Devamında Sarı, “Halk Ekmek projesine desteklerini esirgemeyen başta Vali Hüseyin Aksoy’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a, İlçe Belediye Başkanlarına, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’ya, Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’a, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş’a ve esnafımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

100 BİN ADET BEZ POŞET

“Plastik poşetin çevreye vermiş olduğu zarardan dolayı büfelerde plastik poşet kullanımını kaldırıyoruz” diyen Sarı, “Büyükşehir Belediyemiz bu kapsamda 100 bin adet bez poşet yaptırdı. Poşetlerimizden tüm büfelerimizde var. Vatandaşlarımız bir defaya mahsus olmak üzere bu bez poşetleri alabilecek. Diğer gelişlerinde ise yine bu bez poşetleri ile gelirlerse hem bizi bir küfleten kurtaracaklardır hem de hep birlikte çevreyi korumuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“HER ŞEY HESAPLANDI”

Sarı’nın ardından konuşan Kocaeli Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, “Öncelikle bu hizmetin vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum. Fırıncılarımız için de bu hizmet hayırlı olacaktır. Bakkal esnafımıza da bu projenin zarar vermeyeceğini düşünüyorum. İyi çalışılmış bir proje olduğu için her şey detaylı bir şekilde hesaplandı” dedi.

“EKMEK ÜZERİNDEN SİYASET”

Durmuş’un ardından konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Kocaeli’de bu güzel projenin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye Fırıncılar Federasyonu olarak biz hiçbir zaman dar gelirli vatandaşlarımızın ucuz ekmek temininin karşısında olmadık. Biz belediyelerin ekmek üretmesine karşı olduk. Ekmek üzerinden siyaset yapma devri çok gerilerde kaldı. Belediyelerin ekmek konusunda ruhsatsız üretim yapanlara müsaade etmemeleri gerekir. Kocaeli ekmek kalitesi noktasında örnek bir ilimizdir. Halk ekmek büfelerimizde vatandaşımızın aynı kalitede üretilen ekmeği alması büyük bir fırsattır. Biz eğer ekmeği ucuz vereceğiz diyerek ekmeğin kalitesini bozacak olursak buraların hizmete girmesinin hiçbir anlamı olmaz” şeklinde konuştu. 

02 Aralık 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?