Kocaeli Anneleri ‘Anaokulu’ yaptırıyor

Kocaeli Anneleri Derneği’nin 2’nci yılına özel ikinci büyük projesi olan ‘Kocaeli Anneleri Anaokulu’ tanıtım lansmanı bugün gerçekleştirildi.  

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

İhtiyaç sahibi anne ve çocuklara yardım amacıyla kurulan ve ihtiyaçlara yönelik projeler üreten Kocaeli Anneler Derneği, kuruluşunun 2’nci yılını anaokulu projesiyle taçlandırıyor. Double Tree by Hilton Otel’de düzenlenen kahvaltı programında Başkan Hande Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Feyza Çetinkaya, Serap Korkmaz, Evrim Sarıkaya Sıradağlı, Özlem Çetindağ, Seda Hapeloğlu, Aysun Gümüşkaya başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün eşi Ümmühan Hülagü, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’in eşi Hayriye Cinbir, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve eşi Şükran Aygün, dernek çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları yer aldı. Programda konuşan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bu güzel projenin heyecanını yüreğimizde taşırken, okula ismimizin verilecek olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Derneğin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından konuşan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “ Projemiz ‘birlikten kuvvet doğar’ ilkesi çerçevesinde hayırseverlerin desteğiyle hayata geçecek bir sosyal sorumluluk projesidir. 15. Kolordu İlkokulu’nun atıl durumdaki 1 Nolu binasının anaokuluna dönüştürülmesi projesi için hazırlanan protokolü Vali Hüseyin Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in katılımıyla imza altına aldık” şeklinde konuştu.

KOCAELİ VALİLİĞİ’NE DEVREDİLECEK

Kaya, “Anaokulumuz tamamlandıktan sonra Kocaeli Valiliği’ne devredeceğiz. 6 derslikten oluşacak okulumuzda ikili (sabahçı ve öğlenci) eğitim yapılacak. Okulun 2020 Haziran’ında tamamlanması ve 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜREĞİMİZDE TAŞIYORUZ”

Son olarak Kaya, “Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bu güzel projenin heyecanını yüreğimizde taşırken, okula ismimizin verilecek olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çıktığımız yolda bizlerden desteğini esirgemeyen ilimizin çok değerli kurumlarına, firmalarına, küçük büyük katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.   

“KÜÇÜCÜK İYİLİKLER BÜYÜK MUTLULUKLARIN HABERCİSİ”

Kaya’nın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın, “Bildiğiniz üzere dünyamız sürekli değişiyor ve farklı yönlere evriliyor.  Bu değişim içinde güçlü sivil toplum kuruluşları çözülmesi gereken zorlu sorunlarda bizim karşımıza çare olarak çıkıyor. Kocaeli için de Kocaeli Anneleri’ni güçlü bir STK olarak görüyoruz.  Küçücük iyilikler büyük mutlulukların habercisi olabilir. Kocaeli Anneleri Derneği hiçbir şekilde ayrım gözetmeksizin yaptıkları çalışmalar ile küçük iyilikleri çoğaltıyorlar. Yaptıklarını yapacaklarının teminatı olarak görüyorum. Bu nedenle kendilerini kutluyorum. Bu şekilde güçlü STK’lar olursa Kocaeli çok daha güzel bir şehir, mutlu şehir haline dönüştürebiliriz” şeklinde konuştu.

GELİR OKULA AKTARILACAK

Düzenlenen kahvaltı organizasyonundan elde edilen gelirin tamamı anaokulu projesine aktarılacak. Ayrıca bu eğitim yuvasının yapımına destek sunmak isteyen tüm yardımseverler bağış için dernek ile temasa geçebilirler. Sponsorluk alımına okulun yapımı için gerekli bütçe toplanana kadar devam edilecek.

PROJE SPONSORLARI

Konuşmanın ardından anaokulu projesine altın ve gümüş sponsorluklar ile destek olan kurum yöneticilerine plaket takdiminde bulunuldu. Altın sponsorluk destekçilerinden; Ford Otomotiv İnsan Kaynakları Müdürü Oya Başak Akyol, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü Çiğdem Şenüçler, Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Kurucu Müdürü Necip Katırağ, Aygen Otomotiv-Sigorta şirket sahibi Aysun Gümüşgöz, Özel Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi şirket sahibi Tanju Ekinci, İkizler Toprak Sanayi şirket sahibi Tümer Uslu, Naci Davut Tamyüksel, Hira Demir Çelik Sanayi ve Almina Demir Çelik Sanayi’den Özlem Çetindağ’ a plaketleri takdim edildi. Gümüş sponsorluk destekçilerinden; Kostaş Kocaeli şirket sahibi Nesrin Cankara, Kav Otomotiv şirket sahibi Çağlar Bıçak, 41 Burda Avm Leyla BAL, Taşdelen Su ve İçecek San. şirket sahibi Seda Çağlayan, Aven Kuaför Muhitttin Yiğit, Yonca Yapı Denetim şirket sahibi Doğukan Çağlayan, More Contract A.Ş. Zafer Ertürk, Ensar Alüminyum şirket sahibi Harun Sarıdoğan, Robo Otomasyon şirket sahibi Haluk Özcan, Yalgın Metal Balans Sanayi şirket sahibi Selami Yalgın, Diva Garden Elif Güney, TED Kocaeli Koleji Müdürü Orkun Işık, Bilgi Küpü Eğitim Kurumları, Tuncay Emir Eğitim Kurumları’na plaketleri takdim edildi.

29 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?