Tarhan'dan Ellibeş'e: Bizim alnımız ak

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş'in Gebze Metrosu'nun devrinin protokolünü paylaşmasının üzerine CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, "Bizim soru önergemize gelen cevaptan 14 gün sonra içerik protokolü gerçekleştirilmiş. Kendileri 40 gün önce yapılan protokolü ancak şimdi paylaşıyorlar. Bizim alnımız ak" dedi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş'in önceki gün Gebze'de düzenlediği basın toplantısında Gebze Metrosu'nun devrinin protokolünü paylaşmasının üzerine CHP Milletvekili Tahsin Tarhan'dan yeni bir açıklama geldi. Ellibeş'in açıklamalarını üzülerek takip ettiğini ifade eden Tarhan, "Sayın Ellibeş’in bugün açıkladığı protokolün tarihi 18.10.2019. Bakanlıkla Büyükşehir Belediyesi arasında, bizim soru önergemize gelen cevaptan 14 gün sonra içerik protokolü gerçekleştirilmiş. Kendileri 40 gün önce yapılan protokolü ancak şimdi paylaşıyorlar. Bizim alnımız ak. Yalan söylediğimiz hiçbir konu yok" dedi.

"ANLAYACAKLARI DİLDEN KONUŞMASINI DA BİLİRİZ"

Açıklamasında Tarhan, "Gebze Metrosu ile ilgili AKP İl Başkanı Sayın Ellibeş’in açıklamalarını üzülerek takip ettim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ihalesini açıkladığımız, 7 tanesine tek bir firmanın teklif verip ihaleyi aldığını, adrese teslim işlerin yapıldığını ortaya çıkardığımız için ne şekilde saldıracaklarını bilemez haldeler. Gerekirse anlayacakları dilden de konuşmasını biliriz" dedi.

TARHAN, İLK AÇIKLAMASINI HATIRLATTI

Devamında Tarhan, ilk yaptığı açıklamasındaki ifadeyi hatırlatarak, "Gebze Metrosu ile ilgili biz ne dedik, "18.09.2019 tarih ve 30892 sayılı Resmi Gazete ile Gebze Metrosunun Bakanlığa devri gerçekleşmiş. Bakanlık devrin içeriği ile ilgili sorularımıza 04.10.2019 tarihinde, yani devir gerçekleştikten sonra cevap vermiş. "Bakanlığımız ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanacak protokol ile devrin şekli ve içeriği (Yapımı, araç alım, müşavirlik, kamulaştırma gibi işlerin hangi tarafça yapılacağı, mevcut sözleşme veya yeniden ihale şeklinde yapılıp yapılmayacağı vb.) belirlenecektir' açıklamasında bulunmuş" dedi.

"GELEN CEVAPTAN 14 GÜN SONRA İMZALANMIŞ"

Tarhan, "Sayın Ellibeş’in bugün açıkladığı protokolün tarihi 18.10.2019. Bakanlıkla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında, bizim soru önergemize gelen cevaptan 14 gün sonra içerik protokolü gerçekleştirilmiş. Muhalefet olarak bizim ne yapmamızı bekliyorlar. Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra Bakanlığa sorduk" şeklinde konuştu.

"BİZİM ALNIMIZ AK"

Bakanlıktan gelen cevabı tüm şeffaflığıyla basınla paylaştıklarını belirten Tarhan, "Kendileri 40 gün önce yapılan protokolü ancak şimdi paylaşıyorlar. Anlamsız şekilde bunu yaparken de bize saldırıyorlar. Bizim alnımız ak. Yalan söylediğimiz hiçbir konu yok. Elimizdeki belgeleri tüm şeffaflığıyla paylaşmıştık. Tekrar söylüyoruz, biz sormaya devam edeceğiz, onlar da cevap vermeye, hesap verebilir olmaya alışacaklar. Hiç değilse bu sürecin sonunda zorla da olsa 40 gündür açıklanmayan belge açıklanmış oldu. Sevgi ve saygılarımla" açıklamalarında bulundu.

28 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?