İYİ Parti Kocaeli'den İMO'ya ziyaret

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve yönetimi, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut ve yönetimine ziyarette bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut ve yönetimine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretinde İl Başkanı Şanbaz Yıldız’a, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ufuk Turan, İMO Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır
Yaşar, İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Östürk, İl Yönetim ve İl Gençlik Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

"PARLAMENTER SİSTEM GERİ GELMELİ"

Kocaeli’deki STK ve özellikle mecliste grubu olmayan siyasi partileri gezdiklerini ifade eden Yıldız, "Anlatmak istediğimiz şu: Ülkemiz her geçen gün artan bir kaosun, sıkıntının içinde. İnşaat sektörü de yaklaşık son 3 yıldır büyük bir bunalım içerisinde. Türkiye bir Cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Laik devletin de tek bir sistemi vardır. O da parlamenter sistem. Eğer  önümüzdeki süreçte bir erken  seçim olursa ki olacak gibi gözüküyor. Biz Parlamenter sistemin tekrar Türkiye Cumhuriyeti’nin hayatına devam etmesini, geri gelmesini istiyoruz. Bunu ütün sivil toplum kuruluşlarına, diğer siyasi partilere de anlatmak istiyoruz. Bu bizim Kocaeli olarak başlattığımız bir hareket. İnanıyorum ki Türkiye geneline de yayılacaktır" ifadelerinde bulundu.

"İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİDDİ DÜŞÜŞ VAR"

Ardından konuşan İMO Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, ülkenin yaşadığı sıkıntıları en iyi bilen sektörlerden biri oldukları vurgulayarak iş miktarında ciddi bir düşüş olduğunu, buna karşılık üye sayılarının artışta olduğunu belirtti. Daha sonrasında Başkan Yıldız, İMO Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut’a şubat sonunda gerçekleştirecekleri kongrede başarılar dileyerek, "Şu an atanan başkansınız. Hayırlısıyla inşallah seçilen başkan olarak devam edersiniz" şeklinde konuştu.

28 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?