Tipioğlu: 20’nin üzerinde faili meçhul cinayet!

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu bugün gerçekleştirmiş olduğu toplantı ile basın mensuplarıyla tanıştı. Faili meçhul cinayetler hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, “20’nin üzerinde faili meçhulümüz var. Bunlardan biri ortak çalışmamız sonucunda aydınlandı. Arkadaşlarımız konu üzerinde durmadan çalışıyor. Suç neredeyse biz oradayız” dedi.

Eylül ayında yayınlanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi ile 49 ilin emniyet müdürü değişerek Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu atanmıştı. Ekim ayı itibari ile kentimizde göreve başlayan Tipioğlu, bugün Kocaeli’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Polis evinde gerçekleşen toplantıya İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nun yanı sıra gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı Ertekin Akbulak, Genel Yayın Yönetmeni Semrel Aşçı, Yazı İşleri Müdürü Gülşah Yücel, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ( KOGACE) Başkanı Cemal Kaplan, basın mensupları, ilçe ve şube müdürleri, birim amirleri ile polis memurları katıldı. İlimize dair değerlendirmelerde bulunan Tipioğlu, “ Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak suçun olduğu her an varız. Suç neredeyse biz oradayız” dedi.

“VATANDAŞIMIZI TEHDİT EDEN UNSURLARA KARŞIYIZ”

“Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak insan odaklı hizmeti kendine ilke edinen bireysel özgürlük alanlarında kamu düzenini sağlayacak etkili, çağdaş bir şekilde huzurlu şehir Kocaeli’yi daha mutlu ve huzurlu yapmak için elimizden geleni yapacağız” diyerek konuşmasına başlayan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, “Suç ve suç unsuru oluşturan konularda mücadelede vatandaşın polise güvenini en etkin şekilde sağlayacağız. Vatandaşımızı tehdit eden tüm unsurlara karşı kararlı bir çalışma içinde olacağız. Toplumsal katılımı sağlamak, sosyal yapı ile birleşmek ve toplumun güvenlik taleplerine daha iyi cevap vermek adına sizlerle ve vatandaşımız ile daha çok bir araya geleceğiz. Bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda bizlere büyük sorumluluk düşmektedir” dedi.

“ŞER ODAKLARI İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

“Basın işbirliği ile Kocaeli halkına hizmet etmekten mutluluk duyacağız” diyen Tipioğlu, “Vatandaşın doğru haberi duyması için polisin basın ile iletişimi çok önemlidir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şer odakları ile mücadelemiz devam edecektir. Vatandaşın desteğini almayan, toplum ile bütünleşmeyen hiçbir grubun başarı şansı yoktur. Bu düşüncelerden hareketle toplumsal kalkınmayı sağlamak, içerisinde bulunduğumuz şehrin sosyal yapısıyla bütünleşmek ve vatandaşlarımıza daha kaliteli güvenlik hizmeti sunmak amacıyla siz değerli basınımız ve vatandaşlarımızla sık sık bir araya geleceğiz” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ’Yİ HUZUR KENTİ YAPACAĞIZ”

Devamında Tipioğlu, “Basın, emniyetle olan işbirliğinin en önemli tarafı olarak riskler konusunda kamuoyunu bilgilendirerek insanların tedbir almasını sağlama görevini elinde tutmaktadır. Suç ve suçlularda mücadelede halkımızın hak ettiği güven ortamını sağlamak ve vatandaşımızın mal, can ve ırz emniyetini sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan bu aziz millete hizmet etmekten kaçınmayacağız. Kamu düzenini sağlayacak, etkileyici çağdaş bir şekilde huzur kenti Kocaeli’yi daha iyi bir huzur kenti yapacağız” dedi.

“MÜCADELEMİZ BU KENTİN HUZURU İÇİN”

Basın mensuplarıyla işbirliği halinde çalışacaklarının da bilgisini veren Tipioğlu, “Basın mensuplarımızın desteği ve işbirliğiyle bütün mesai arkadaşlarımla Kocaeli halkına hizmet etmekten büyük keyif alacağız. Yasalar ve ahlak kuralları çerçevesinde bu ilişkiyi sağlamak için sizlerle birlikte çalışacağız. Mücadelemiz bu kentin huzuru için devam edecektir. Bayrağımızı kanlarıyla bayrak yapan, canlarıyla topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kere daha saygıyla ve rahmetle anıyorum. Kocaeli Emniyeti olarak sizi burada ağırlamaktan gurur duyuyorum hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

UYUŞTURUCU BU MİLLETİN DÜŞMANIDIR”

Uyuşturucuyla mücadele konusuna dair açıklamalarda bulunan Tipioğlu, “Devletimizin en önemli görevlerinden biri geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızı her türlü bağımlılıklardan korumaktır. Emniyet teşkilatı olarak ülkemizi evlatlarımız için her türlü tedbiri alıyoruz. Gerek torbacı dediğimiz şahıslara yönelik operasyonlarımız gerek uyuşturucuyla ilgili operasyonlarımız hız kesmeden devam ediyor. Uyuşturucuyla mücadele tek başına polisin başarılı olacağı bir alan değildir. Toplumun katmanlarının bir araya gelmesi ve ortak katkısı gerekmektedir. Uyuşturucu Avrupa’yla mukayese edilince bizim ülkemizde rakamlar çok daha düşük ancak gönül istiyor ki hiç olmasın. Uyuşturucu bu milletin düşmanıdır” ifadelerini kullandı.

 “SUÇ NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ”

Göreve geldiği süreçte ilimizde yaşanan faili meçhul cinayetlere de dikkat çeken Tipioğlu, “20’nin üzerinde faili meçhulümüz var. Bunlardan biri ortak çalışmamız sonucunda aydınlandı. Arkadaşlarımız konu üzerinde durmadan çalışıyor. Hiçbir suçlu cezasız kalmasın, hiçbir suç faili meçhul kalmasın anlayışıyla görevimizi en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak suçun olduğu her an varız. Dolayısıyla bu konuyla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Suç neredeyse biz oradayız” diyerek sözlerini noktaladı.

28 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?