Çakmak, Taşdemir ve Tarhan'a yüklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak yayınladığı mesajda CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP KBB Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir'e yüklendi.

İşte  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak'ın o açıklaması;

"Belli ki çamur at izi kalsın deyip sıraya girdiniz.  Güneş balçıkla sıvanmaz. Belli ki ileri yanıltma teknikleri eğitimi almışsınız. Seri yanıltma hamleleriyle Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanımızı yıpratmayı kafaya koymuşsunuz. Bıkmadan, usanmadan , yalanlarınızı , yanıltma girişimlerinizi, açığa çıkaracağız.  Üst üste çarpıtmalarınıza cevabımızdır. Fıkra gibisiniz… CHP Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından başlatılan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu kaldığı yerden devam ediyor… Maalesef mesnetsiz bu iddiaların bu kez CHP’li meclis üyelerince devam ettirilmeye çalışıldığını üzülerek takip ediyoruz… ‘’Golf sahası olmayan belediyeye golf aracı aldılar’’, ‘’Onlarca çikolata alıp depoya koydular’’, ‘’Yüzlerce akıllı telefon satın aldılar’’ tarzındaki iddiaları Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın tarafından belgelerle yalanlanan CHP’li yöneticiler, bu kez yine gerçeği yansıtmayan başka iddialarla gündemi meşgul etmeye devam ediyor… Ancak maalesef huylu huyundan vazgeçmiyor, hala kamuoyunu asılsız iddialarla yanıltmanın peşindeler…

APAÇIK ÇARPITMA

Yine Hünkar çayırı ile ilgili Tahsin Tarhan akla ziyan bir açıklama yaparak İstanbul Tuzla da yapılan inşaat çalışmasını Gebze Hünkar Çayırında yapılıyormuş gibi göstererek tarihi bir cehalet örneği göstermiştir. Ancak çırpındıkça battıklarının da farkında değiller… Yine mesnetsiz iddialarla, yalan yanlış bilgilerle basımızın ve halkımızın karşısına çıktılar… Son olarak CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Büyükşehir’in 6 ayda 134 milyon liralık araç kiraladığını iddia etmiş. Bakın tek yaptıkları şey; aynı golf araçları meselesinde olduğu gibi kelime oyunlarıyla iftira atmak. Sanki sadece 6 ay kullanmak için araç kiralanmış ve buna 134 milyon lira ödenmiş gibi açıklama yaparak akılları karıştırmak istiyor… Allah aşkına böyle bir şey olabilir mi? Bunu iddia olarak ortaya koymak bile akla ziyan bir iş… Söz konusu 6 aylık dönemde evet kiralama ihaleleri yapılmıştır ama tek bir ihale söz konusu değildir… İSU, Kültür Daire Başkanlığı, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın ambulans ve hasta nakil araçları, cenaze nakil araçları, ağır iş makineleri, temizlik araçları gibi çok sayıda kalemden oluşan belediyemizin tüm araç ihaleleri söz konusudur. Ve bu ihaleler 3 yıla varan dönemleri kapsamaktadır ve kiralanan araçlar bu sürelerde kullanılacaktır. Bunu bildikleri halde kamuoyunda yanlış algı oluşturmanın peşindedirler…  Yani ‘’sadece 6 aylığına araç kiralandı ve buna 134 milyon ödendi’’ iddiası apaçık bir çarpıtmadır. Üstelik bu ihaleler ilgili yasalara ve şartnamelere uygun şekilde, açık ve şeffaf bir şekilde yapılmıştır. Bakın hiçbir ihalemizde usulsüzlük yoktur, zaten bu yönde bir iddiaları da yoktur ve olamaz. Bakın bir başka yalan daha… CHP’li meclis üyesi diyor ki; ‘’1 aylık yol süpürme ve sahil temizlik makinesi kiralamışlar ve 238 bin 540 lira ödemişler…’’ Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız tarafından 9 adet süpürme aracı, 2 adet çift kamyonet ve 4 adet açık kasa kamyonet ihalesi yapılmıştır. Bu araçlarımız sokaklarımızın temizlenmesinde ve sahillerimizin bakım ve temizliğinde kullanılmaktadır.  İddia edildiği gibi tek bir araca değil, tam 16 farklı araç için toplamda aylık olarak bu kira ödenmektedir.  Bildiğiniz gibi Alevi kardeşlerimiz için Nevşehir Hacı Bektaş Veli ziyaretleri büyük önem taşıyor. Biz de yıllardır, Alevi vatandaşlarımızın Hacı Bektaş’ı gönül rahatlığıyla ve güvenli bir şekilde ziyaret edebilmeleri için otobüslerle ulaşım hizmeti sunuyoruz…

İTİBAR SUİKASTI

Yaklaşık 300 kişilik kafilelerle Hacı Bektaş’a giden Alevi vatandaşlarımız, burada yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hizmete sunduğu tesislerde konaklıyor. Bu hizmetimizden Kocaeli’ndeki Cemevleri ve Alevi dernekleri faydalanıyor…  Yılda yaklaşık 4 bin Alevi kardeşimiz bu hizmetle Hacı Bektaş’a gidiyor… Bu hizmetlerimizi yaparken hiçbir etnik kimlik ve mezhep ayrımı göstermeksizin, Kocaeli halkının tamamına ulaşmaktayız… Bu iddiaların ve iftiraların sahiplerini asıl rahatsız eden Kocaeli halkının hizmetlerimizden duyduğu memnuniyettir… Yılladır Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde meclis üyeliği yapan bir arkadaşımızın bu hususları bilmemesi söz konusu olamaz… Burada bir kasıt, bir itibar suikastı vardır… Ve anlaşılıyor ki; bu bir müddet daha devam edecektir.. Ancak herkes şunu bilmelidir ki; bizim abdestimizden şüphemiz yok ki,  Bu süregelen iddialar bana şu fıkrayı anımsattı: "Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..." Dinleyenlerden biri dayanamamış: "Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!" Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

26 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?