AK Kadınlar, kadına şiddete karşı yürüdü

AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle Merkez Bankası'ndan Sabri Yalım Parkı'na kadar sloganlar eşliğinde, ellerinde turuncu pankart ve dövizlerle yürüdüler

AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle İzmit Merkez Bankası önünden Sabri Yalım Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yüzlerce kadın, "Kadına Şiddete Hayır" şeklinde sloganlar atarak ellerinde "Kadın Erkek Güçlü Yarınlara", "Kadınlar Allah'ın Emanetidir", "Haddini Aşan Öfkeye Yenik Düşme", "Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir" yazılı turuncu pankartlar ve dövizlerle yürüdüler. Yoğun  güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşün sonunda kadınlar, şiddete karşı turuncu çizgi çekerek Sabri Yalım Parkı'nda bulunan beyaz panoya şiddete karşı sözler yazarak yapıştırdılar.

BÜYÜKAKIN VE BAŞKANLAR DA KATILDI

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, yönetimi ve ilçe kadın kolları yöneticilerinin yer aldığı yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, belediye meclis üyeleri, AK Parti İl Yöneticisi ve aynı zamanda gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı Ertekin Akbulak da katılım sağladı.

"ÜSTÜNLÜK TASLAMAK İÇİN TOPLANMADIK"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Selva Çam'ın 81 ilde yayınlanan açıklamasını okuyan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, "Bizler AK Parti'nin 5 milyona yaklaşmış kadın üyesi adına, genel geçer cümleler kurmak ve 'Dostlar alışverişte gözüksün' misali buluşmalar için toplanmadık. Dünyada kadın ve şiddet kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümleler ile ülkemizde veya yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak için de toplanmadık. 17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık" dedi.

"HÜKÜMETLERİMİZİN ÇABALARI ORTADA"

Devamında Yılmaz, "Gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır. Hal böyle iken her kadın konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine birtakım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir" diye konuştu.

"SİYASETE MALZEME YAPILAMAZ"

"Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık" diyen Yılmaz, "Yaşama savaşı veren mazlum bir kadının, köşesinde Allah'a yakarırken bir başkasından yardım dahi alamadan can vermesi hiçbir siyasete malzeme yapılamaz. Biz AK Partili kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız. Bugün gerçekten bir dayanışma günü ise, başta HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışlarına kulak verilmelidir. Gerçekten dayanışma günü ise, sokakta yürüyen hiçbir kadının kılık kıyafetine bakılmaksızın yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan, tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır" ifadelerini kullandı.

"TURUNCU ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ"

Son olarak Yılmaz, "Şiddetin dini, inancı, kültürü veya milliyeti olmaz. Katliam her yerde katliamdır. Kimse savunamaz veya sonuna kadar da katillerle mücadele şarttır. Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı vardır. Acı hadiseler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

25 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?