Tahsin Tarhan'dan Öğretmenler Günü mesajı

Kocaeli Milletvekili ve TBMM CHP Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Kocaeli Milletvekili ve TBMM CHP Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, " Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenlerin, ülkelerin kaderinde çok önemli bir yere sahip olduklarını biliyoruz. Ulu Önderimize Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de kendini her şeyden önce öğretmen olarak tanımlardı. Öğretmenler, ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki sosyal barışın ve huzurun sağlanmasında, bireylerin sosyalleşerek toplumsal hayata hazırlanmasında ve toplumun kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Bugün ne yazık ki öğretmenlerimiz atanma sorunları, ek gösterge sorunları, ek ders ücreti sorunları yaşasalar da yılmadan eğitim mücadelelerine devam etmektedirler. Genç nesillerin yetiştiricisi, alnımıza bilgilerden çelenk huzmesi takan tüm eğitim gönüllüsü, emekçi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlarım" dedi. 

23 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?