Fidan kampanyasına Orman Dede’den önemli katkı

Adalet Bakanlığı teşkilatında “Orman Dede” diye anılan Başkontrolör Hüseyin Erdem, Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kurum amirleri, personeli ve hükümlüleri ile çevre ve yeşil alan bilincinin arttırılması amacıyla bin adet fidanın toprakla buluşmasına öncülük etti

Türkiye genelinde başlatılan "11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor" kampanyasına, Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yıllardır önemli görevlerde bulunan Başkontrolör Hüseyin Erdem özel önem veriyor. Bu bağlamda Hüseyin Erdem, ilimizde denetim yaptığı Ceza İnfaz Kurumlarında sadece denetim yapmakla kalmayıp kurum amirleri, personeli ve hükümlüleri ile çevre ve yeşil alan bilincinin arttırılması amacıyla bin adet fidanın toprakla buluşmasına öncülük etti.

"EN GÜZEL MİRAS"

Çevresinde ve görev yaptığı Adalet Bakanlığı teşkilatında “ Orman Dede” diye anılan Başkontrolör Hüseyin Erdem hedefinin Türkiye genelinde 1 milyon ağacın toprak ile buluşturmayı hedeflediklerini, bu anlamda titiz bir çalışma yürüterek gelecek nesillere en güzel mirası bırakmak istediklerini belirtti. Erdem, "Ülkemizde bu anlamda yapılan çalışmalara bizim de bir nebze katkımız olsun istedik" ifadesini kullandı.

"KATKILARIMIZ SÜRECEK"

Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde Başkontrolör Hüseyin Erdem’in öncülüğünde yapılan fidan dikme etkinliğine Ceza İnfaz Kurumlarının Denetim ve Gözetiminden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Serhat Tütüncü, Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Halil Saylan, Başkontrolör Sami Eroğlu, Açık Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Erdem Türedi, 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Rahmi Günen, Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeli ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri yer aldı. Etkinliklerin Türkiye genelinde devam ettireceklerini belirten Başkontrolör Hüseyin Erdem, “Bugün Fidan Yarın Nefes' kampanyasına katkılarımız sürecek" dedi.

20 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?