Tarhan, "Kendisinden olsa olsa deve kuşu olur"

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Başkan Tahir Büyükakın'ın bugün düzenlediği basın toplantısına dair değerlendirme yaptı.

Başkan Tahir Büyükakın öncülüğünde basın mensuplarına yönelik düzenlenen toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak cevap verdi. Tahsin Tarhan, Büyükakın'ın "Her kuşun eti yenmez" sözüne karşılık, "Sayın başkan her kuşun eti yenmez demiş, ben kimseye kuş demedim. Ancak kendisinden olsa olsa deve kuşu olur. Kafasını kuma gömmüş işleri kime verdiğini görmüyor" ifadelerini kullandı.

"HALKIN SESİNİ DUYURMAK İÇİN"

Büyükakın'ın sözlerine karşılık sosyal medya üzerinden cevap veren Tahsin Tarhan, "Sayın Tahir Büyükakın'ın basın toplantısını izledim. Bir siyasetçi olarak, kendisinin de yeniden izlemesini tavsiye ederim. Kibiri gözünü kör etmiş! 50 dk boyunca sadece “BEN” diyor. Ben konuşayım, herkes çenesini kapatsın demiş. Herkes bilsin ki Kocaeli sahipsiz değil, biz halkın sesini duyurmak için seçildik görevimizi de sonuna kadar yapacağız" dedi.

"HESAP VERECEKSİNİZ"

Devamında Tarhan, "Bir makama atanmakla seçilmek farklı şeylerdir. Seçildiyseniz hesap vereceksiniz, bütün kente işin doğrusunu anlatacaksınız. Keşke bu durumu doğruları anlatmak için fırsat olarak görseydiniz! Çıkıp işinize gelenleri anlatmak yerine, kimseye haber vermeden, adrese teslim verdiğiniz işleri anlatsaydınız" şeklinde konuştu.

 "BEN KİMSEYE KUŞ DEMEDİM"

Son olarak Tarhan, "Sayın başkan her kuşun eti yenmez demiş, ben kimseye kuş demedim. Ancak kendisinden olsa olsa deve kuşu olur. Kafasını kuma gömmüş işleri kime verdiğini görmüyor" ifadelerini kullandı. 

19 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?