Özel Konak Hastanesi Dünya Prematüre Günü'nde hemşireleri unutmadı

Özel Konak Hastanesi Dünya Prematüre Günü'nde  sağlık emekçileri hemşireleri unutmadı . Bölgedeki tüm hemşirelere ‘Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi ‘ konulu sempozyum düzenledi.

Özel Konak Hastanesi  15 Kasım 2019  Cuma günü Kocaeli Sanayi Odası’nda , prematüre bebek bakımlarını içeren bir sempozyum düzenledi. Sempozyum da  Konak Hastanesi’nin akademik kadrosu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr Kazım Gündoğdu , Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan , Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı Prof. Dr. İnan  İlker Arıkan , Beyin Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr Hakan Erdoğan , Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aykut Özdamar ,   birbirinden değerli bilgiler verdiler.  Bunun yanı sıra Konak Hastanesi Yenidoğan hemşireleri  Şermin Kandemir ve Göksu Güler  hemşirelik bakımı ile ilgili süreçlere değindiler .

HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN KONULAR

Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi konulu sempozyumda ,prenatal dönemde erken doğumun önlenmesi , prematüre bebekte enteral beslenme ve anne sütünün önemi , intraventriküler kanama , intraventriküler  kanamalı  yenidoğanda  hemşirelik bakımı ve anne sütü uygulaması , kronik akciğer hastalığı ve trakeostomili yenidoğanda  hemşirelik bakımı ve emzirme,  nekrotizan enterekolit , Nekrotizan Enterekolitli  ve kolostomili  yenidoğanda hemşirelik bakımı gibi birçok hayati önem taşıyan konulara değinildi.

TALEP YÜKSEK

Sempozyum düzenleme Kurulu ,   Neonatoloji Uzmanı Doç .Dr. Özge Serçe Pehlevan , Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin , Konak Hastanesi İdari Direktörü Özlem Kuyruklu , Konak Hastanesi Başhemşiresi Türkan Arslan Eren ,sempozyuma talebin yüksek olduğunu söylediler. Düzenleme kurulu , sempozyuma katılan tüm konuklara katılımlarından dolayı  teşekkür ettiler

SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gündoğdu , ‘ Konak Hastanesi olarak biz eğitimlere önem veriyoruz ve bilgilerimizi tüm sağlık çalışanları ile paylaşmaktan mutluyuz . Kurum olarak  eğitimlerimize  her zaman devam edeceğiz . Konak Hastanesi olarak güncel sağlık hizmeti sunmaya söz verdik ve kentimize verdiğimiz sözümüzün arkasındayız ‘ dedi

19 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?