Türk Ocakları'nda ödüller sahiplerini buldu

Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından “Karacaahmet’te İlk Buluşma” adıyla düzenlenen ve Türk Ocakları, Millî Mücadele, I. Dünya Savaşı, Çanakkale’de Türk Ocakları konularını konu edinen hikâye yarışmasının sonuçları, seçici kurulun incelemesi sonucunda belirlendi.

Sonra isimli hikayesi ile Ali Çağan Kaya' nın 1. Olduğu yarışmada, İsimsiz Neferler isimli hikaye ile Funda Nur Sönmez ve Karacaahmet’ten Çanakkale’ye isimli hikayesi ile Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Sencer Kumtepe 3. Oldu.Deli Dumrul isimli hikaye ile Nisa Eser'in, Umut ve Gözyaşı isimli hikayesi ile Zeynep Simla Çakan'ın, Bir Avuç Türk isimli hikaye ile Ramazan Yaman' ın mansiyon ödülü almaya hak kazandığı yarışmada
1. Olan hikaye 5.000TL, 2. Olan hikaye 3.000 TL, 3. Olan hikaye de 3.000 TL ödül almaya hak kazandı.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ


Türk Ocakları Kocaeli Şubesinde düzenlenen ve 3.' lük ödülüne layık görülen hikayenin dinlendiği programın sonunda ödülün sahibi Sencer Kumtepeye Türk Ocakları Kocaeli Şubesi başkanı Yücel Alpay Demir'in öncülüğünde düzenlenen törende ocak ögrencileri tarafından plaket takdim edildi. 

TEŞEKKÜR ETTİ


Ödül törende konuşan şube başkanı Yücel Alpay Demir;Türk Ocakları olarak özellikle Akademik tahsilleri olmak üzere Hayatın her alanında nitelikli, vasıflı, ahlaklı ve yetenekli bireylerin yetişmesine katkı sağlamaya Maddi manevi emek harcamaya devam edeceğiz kapımız imkanlarımız kendini yetiştirmek isteyen bütün gençlere açıktır diyerek Öykü yarışmasında Kocaeli'den katılarak 3 olan Sencer Kumtepeye teşekkür etti.

14 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?