Koştur'dan yeni açıklama: Hedef almadım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor maçının oynandığı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda asılı bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in pankartının kimliği belirsiz kişilerce kesilip yere atıldığı iddiasında bulunan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Kulübü Başkanı Uğur Koştur, sosyal medya hesabı üzerinden tepkisini dile getirmişti.

Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi  Kağıtspor maçının oynandığı  Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda asılı bulunan  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in pankartının kimliği belirsiz kişilerce kesilip yere atıldığı iddiasında bulunan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Kulübü Başkanı Uğur Koştur, sosyal medya hesabı üzerinden tepkisini dile getirmişti.Koştur'un açıklamasının üzerine  konu hakkında yazılı bir açıklama yayınlayan  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kağıtspor Takımı Koştur'un takımı hedef alarak iftira attığını söylemişti. Kağıtspor'un bu açıklamasına cevap veren İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Kulübü Başkanı Uğur Koştur yeni bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı;

"Herhangi bir şekilde ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kağıtspor Takımını küçük düşürücü ifadeler kullanmamama rağmen, Kağıtspor tarafından yapılan iftira şeklinde bir açıklama yapılması çok manidardır. Zira açıklamamda ne bir takımı küçük düşürücü ifade ne de bir camiayı hedef alacak sözler sarf ettim. Neden bu kulübümüz böylesi bir açıklama yapma gereği duydu anlayamadım.Amacımın bir spor camiasını öyle dendiği gibi töhmet altında bırakma amacım da yoktur. Ama sanki açıklamalarım kurumları zedeleyici gibi aktarılmış, asıl İzmit Belediyespor Takımı Başkanı olarak şahsım töhmet altında bırakılmıştır. Ben halen daha açıklamalarımın arkasındayım.

HEDEF ALMADIM

Sözde servis edilen video görüntülerinde olan şey, İşgüzar olan bir kişi tarafından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in pankartının usulsüz şekilde indirilmesidir. O kişinin kim olduğu belli değildir ve bu kişinin pankartı indirmeye yetkisi yoktur. Söz konusu pankartlar her zaman olduğu yerde katlı bir şekilde bırakılır ve pankartları katlı olarak asılı kalırdı.Her zaman bu şekilde işleyen bir düzen varken o işgüzar pankartı kafasına göre indirmiştir.Bizim en başından beri olan tepkimiz de budur.Hiçbir şekilde herhangi bir kurumu ya da kulübü asla hedef almadım.
Keşke hem Fatma Kaplan Hürriyet’in hem de Tahir Büyükakın’ın pankartları hep yan yana asılı kalsa.Bu şehrin her takımı bizim takımımızdır.Başarıları ile de gurur duyarım.Bütün spor kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunuyorum"

13 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?