CHP Kartepe’de seçimler ertelendi

CHP Kartepe'de başlayan delege seçimleri, seçimlerin en az 7 gün öncesinde, ilçe başkanlığının internet sitesi ile sosyal medya hesaplarından ilan edilerek üyelere SMS ile bildirilecek esasına uyulmadığı gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi

Pınar Gül Tarhan
Pınar Gül Tarhan Tüm Haberleri

CHP Kartepe İlçe Örgütü tarafından, delege seçim takvimine göre 8 Kasım tarihinde Ertuğrul Gazi Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi’nde seçim başlatılmıştı. Ancak delege seçimi partinin 2019-3 sayılı İl ve İlçe Delege seçimlerinin yapılması hakkındaki genelgenin bir maddesine uyulmadığı gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.

DİLEKÇEYLE FARK EDİLDİ

Arslanbey CHP üyesince verilen dilekçeyle seçimlerden en az 1 hafta öncesinde, ilçe başkanlığının internet sitesi ile sosyal medya hesaplarından ilan edilerek üyelere SMS ile bildirilecek esasına uymadığı fark edildi. Bu dilekçe üzerine CHP 2019-3 Sayılı İl ve İlçe Delege seçimlerinin yapılması hakkındaki genelgenin 10’uncu paragrafında yer alan hususa uymadığı görülerek delege seçimi için ilden görülen kurul tarafından seçimin iptaline karar verildi.

"TAMAMEN TEKNİK HATA"

Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, "Tamamen teknik bir hatadan kaynaklı bir durum. Usulsüz herhangi bir durum olmadığını söyleyen Mayda, ilçe yönetimi iptal kararı üzerine yeni seçim takvimini belirleyerek duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni takvime göre CHP Kartepe İlçe Delege Seçimleri, 14 Kasım Perşembe günü başlayacak, 24 Kasım Pazar günü sona erecek.

4 MAHALLEYE ATAMA

Toplam 32 mahalle bulunan Kartepe’de Derbent, Havluburun, Eşme, Ataevler ve Ataşehir Mahalleleri dışında tüm mahalle delege seçimleri Kartepe İlçe binasında gerçekleşecek. Yeterli üye sayısı olmayan Serinlik, Sultaniye, Pazarçayırı ve Karatepe Mahallelerine ise atama yapılacak.

 

12 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Pınar Gül Tarhan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?