Vali Aksoy'dan 10 Kasım mesajı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla duygularını ifade eden Vali Hüseyin Aksoy bir anma mesajı yayınladı.

Vali Hüseyin Aksoy, mesajında  Atatürk’e olan özlem ve bağlılığını şu ifadelerle anlattı; "Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81'inci yıl dönümünde O’nu milletçe sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Eşsiz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından yeni bir devletin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak, gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun 'En Büyük Eserim' dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; yine Atatürk’ün kendi deyimi ile “ Muasır Medeniyetler Seviyesi Üzerine “ çıkarmakla mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ardında bıraktığı eserlerin büyüklüğü milletimize gurur vermekte ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’in 96 yılda gösterdiği başarılar ise, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bu şuurla bugün bizler de, şanlı tarihinin ve sahip olduğu milli değerlerin verdiği güç ile Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak, yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak en büyük görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış Aziz Atamızı, O’nun silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz."

09 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?