DP'den Katırcıoğlu'na kupa

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül partisinin il binasında basın açıklamasında bulundu. Nazlıgül ve parti üyelerinin yer aldığı toplantıda Kandıra başta olmak üzere ilçelerin sorunlarına ve gündemde yer alan maddelere değinildi.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı  Mustafa Nazlıgül ve yönetimi il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti çalışmalarının ve gündeme dair konuların görüşüldüğü toplantıda Nazlıgül’ün yanı sıra İlçe Başkanı İsmail Yazgan, İl Kadın Kolları Başkanı Seniha Kanat, Merkez Karar Kurulu Başkanı Aynur Kurt, İl Yöneticileri Atilla Hatipoğlu, Hamza Koç, Mükerrem Ocakoğlu,  Sait Özmüş, İlçe Teşkilat Başkanı Seher Keskin ve parti üyeleri yer aldı. Toplantıda özellikle Kandıra’nın sorunlarına değinen Nazlıgül, “ Radiye Sezer Katırcıoğlu geçtiğimiz aylarda Kandıra’nın köylerinde karpuz keserken gazetelere poz verdi. Karpuz toplarken fotoğraf çekilen milletvekilinden ziyade o köyün sıkıntılarıyla uğraşacak bir milletvekiline ihtiyacımız var. Biz kendisine DP olarak boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz” dedi.

NAZLIGÜL: “BOŞ İŞLER ÖDÜLÜ”

Toplantıda konuşan İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Öncelikle biliyorsunuz 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Bu konuda maalesef elimizden konuşmaktan başka bir şey gelmiyor. Çocuklar bizim geleceğimiz. Lösemiden hiçbir çocuğumuzu kaybetmeyelim. Kocaeli’nin belli başlı sorunları var. Ancak o kadar uğraşmamıza rağmen atılan en ufak bir adım yok.  Radiye Sezer Katırcıoğlu geçtiğimiz aylarda Kandıra’nın köylerinde karpuz keserken gazetelere poz verdi. Bu hanımefendiye söylemek istediklerimiz var" dedi. 

"KAÇAK MEZBAHANE"

Devamında Nazlıgül, "Kocaeli’de hayvancılığın en çok olduğu yer Kandıra’dır. Kandıra’da kaçak kesim yapan bir mezbahane var. Kandıralılar devletten destek alabilmesi için ruhsatlı bir mezbahada kesim yapması gerekiyor. Oradaki insanlar Sakarya’da kestiriyor hayvanlarını. Bundan Radiye Hanım’ın haberi var mıdır acaba? Bizim pekmez kaynatacak milletvekilinden daha ziyade o köyün sıkıntılarıyla uğraşacak bir milletvekiline ihtiyacımız var. Pekmezi bizim köylümüz kaynatıyor, karpuzumuzu tarladan topluyor zaten. Biz kendisine DP olarak boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz. Bu hanımefendi Kandıra’nın sorunlarını biliyor mu acaba?” şeklinde konuştu.

“TEK SORUN KARPUZ MU?"

Nazlıgül, “Radiye Hanım Kandıra’daki sorunların başında gelen mezbaha durumunu biliyor mu acaba? Kandıra Kocaeli’nin tarım ve hayvan merkezi ama pazarlayacak alanı yok. Kandıra’ya bir devlet hastanesi yapılmış ama orada hastaya bakacak doktor yok. İzmit’ten Kandıra’ya doktorlarımız nöbet tutmaya gidiyor. Maalesef Kandıra’nın bu kadar sorunu varken herhalde tek sorun karpuzmuş ki Radiye Hanım bununla uğraşıyor. Muhalefet dahil Kocaeli’de bulunan 13 milletvekiline eleştirilerimizi dile getiriyoruz. Sıkıntıların çözümü için gayret bekliyoruz. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan sorunlar var” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKŞEHİR ARKANDA”

Son olarak Nazlıgül, “Konu biraz soğudu aslında ancak ortada siyasi olarak oynanan bir oyun olduğunu düşündüğüm muhtar olayı var. İbrahim Efe, AK Parti’yi arkasına aldı bu noktada benim kanaatimce ona sen dik dur arkanda Büyükşehir var dendi ki İzmit Belediyesi’nden atılmasının ardından Büyükşehir’de işe alındı.  Madem İbrahim Efe işe alındı Büyükşehir diğer mağdur olan elemanları da işe alsın. İbrahim Efe haklı olsa hakkını işçi mahkemelerinde arardı. Benim görüşüm siyasi bir oyuna piyon olarak kullanıldığı yönünde. İzmit’te şu an belediyeye çalışan birçok AK Partili isim var. Demek ki çalışan insanı işten atmıyorlar çalışmayanı atıyorlar” dedi. Toplantının ardından Nazlıgül ve yönetimi Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekmek amacıyla maske taktı.

09 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?