Çelik, "Aksaray'da parti dışı bir çalışma yürüteceğiz"

İlimizde ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam eden TBMM Meclisi Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları  Araştırma Komisyonu heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı   makamında ziyaret etti.

Down Sendromu, Otizm Spektrum Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Serepral Palsi ve Bilişsel Gelişim Sorunları, Zihinsel Yetersizlik Bireylerin ve Ailelerin Sorunları ile Taleplerini Yerinde Dinlemek ve Yürütülen Faaliyetleri Yerinde İncelemek Amacıyla kurulan TBMM Meclisi Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu 8-9 Kasım tarihleri arasında ilimizde çalışmalar gerçekleştirecek.  Çalışma kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret eden TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Salı günü toplantımızı Aksaray’da yapma kararı aldık. Hem okulu ve Valiliği ziyaret edeceğiz hem de aileleri iki taraflı olarak dinleyeceğiz. Çeşitli alanlardaki uzmanlarımız burada çalışmalarını yürütecek. Parti dışı bir çalışma yürüteceğiz” dedi.

BAŞKAN VE ÜYELER KATILDI

İlimizde gerçekleştirilen ziyarette Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Başkan Yardımcısı AK Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Üye CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Üye CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Üye CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Üye AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,  Aile Çalışma Sosyal Hizmet Müdürü Bekir Yümnü ve beraberinde ki uzmanlar yer aldı.

“ÇALIŞMADAN SONUÇ ALALIM İSTİYORUZ”

Ziyarette açıklamalarda bulunan Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Çocuklarımızın durumları, eğitimleri, tedavileri, erken tanı maddelerini ele aldığımız çalışmada  bizler neler yapabiliriz diye düşündük. Bu konuda neler yapılmış fikrinden yola çıkarak ve araştırma yaparak çözüm önerileri sunacağız. Bu çerçevede bilim insanlarını, STK’ları dinledik. Pazartesi Milli Eğitim Bakanımızı ziyaret ettik. Kendisine tespit ve önerilerimizi aktardık. Komisyon olarak normalde konuyu araştırıp raporumuzu hazırlarız. Bu sefer öyle yapmayalım, sonuç alalım istedik. Sorunları tespit edip bırakmayalım, çözümlerini oluşturalım istedik. Bu çerçevede bazı illeri ziyaret etmeyi uygun gördük. Kocaeli’yi tercih etmemizin sebebi, tabi ki öncelikle Radiye Hanım’ın memleketi olması, ikincisi Kocaeli’nin bir sanayi şehri olması” dedi.

“PARTİ DIŞI ÇALIŞMA”

Son olarak Çelik, “Otizmli çocuklarımızın kaynaştırma eğitimi okul bünyesinde aktif bir şekilde devam etmeli.  Bu zaten ideal olandır. Bazı durumlarda ufak tefek sıkıntılar çıkabiliyor ama okul yönetimi burada çok etkili olduğu için sıkıntının hiç çıkmaması gerekiyor. Sosyal medyanın aktif kullanımıyla birlikte örgütlü olan otizm çalışmaları etkin bir şekilde duyarlılık oluşturdu. Aksaray’da yaşanan üzücü olay herkesi üzdü. Bu çerçevede titizlikle çalışan meclisimizi de üzdü. Konu çerçevesinde Salı günü toplantımızı Aksaray’da yapma kararı aldık. Hem okulu ve valiliği ziyaret edeceğiz hem de aileleri iki taraflı olarak dinleyeceğiz. Çeşitli alanlardaki uzmanlarımız burada çalışmalarını yürütecek. Parti dışı bir çalışma yürüteceğiz. Yerel yönetimleri çalışmalara yasayla daha fazla dahil edeceğiz” dedi.

08 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?