Erdoğan, 11 Kasım'ı 'Ağaçlandırma Günü' ilan etti

Tarım ve Orman Bakanlığının 'Geleceğe Nefes Ol - Bugün Fidan Yarın Nefes' sloganıyla 28 Ekim'de duyurduğu '11 Milyon Ağaç' kampanyası rekor ilgi gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Kasım gününü Milli Ağaçlandırma Günü ilan etti.

İş dünyası, sanatçılar, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerin de büyük destek verdiği kampanya kısa sürede hedeflenin üzerine çıktı. 11 milyon 47 bin 430 fidan hedefi birkaç günde aşıldı ve sahiplenilen fidan sayısı 12 milyon 915 bin 319'a ulaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği nedeniyle yayımladığı genelge ile 11 Kasım'ı "Milli Ağaçlandırma Günü" ilan etti.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Genelgede, her yıl 11 Kasım gününün "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağınu belirten Erdoğan, 11 Kasım 2019 günü saat 11.11'de tüm yurtta eş zamanlı olarak gerçekleşecek fidan dikme etkinliği için vatandaşlara çağrıda bulundu.

ERDOĞAN'DAN GENELGE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayınlanan genelgede 11 Kasım'ı "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan ederek, şunları söyledi; "Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla milletimizin de desteği ile her yıl 11 Kasım gününün 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanması uygun görülmüştür."

08 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?