Kısa zamanda çok iş yaptık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Başkan Tahir Büyükakın’ın talimatıyla ulaşımda havuz sistemi dahil Kocaeli için çok önemli projelere start verdiklerini söyledi. Gündoğdu, “Ulaşımda havuz sistemi hukuksal alt yapısı hazırlanmadan hayata geçirilmesi mümkün değil” dedi

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

Galip Ataman-

ULAŞIMDA ‘HAVUZ’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, kısa sürede Kocaeli için çok önemli projelerinin ihalelerini yaptıklarını, ulaşımda havuz sistemine geçmek için hukuksal alt yapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Balamir, “Başkanımız Tahir Bey’in talimatıyla başlattığımız ulaşımda havuz sisteminin kalıcı olması için işe hukuksal alt yapıdan başladık. Hukukçularımız üniversite hocalarıyla ortak çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 YILSONUNA YETİŞMEZ

Genel Sekreter Gündoğdu’nun verdiği bilgiye göre, şoför esnafı ve vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları sonlandıracak “havuz sistemi” ile ilgili UKOME çalışmaları devam ediyor. Ulaşım Park’a ait tramvay ve otobüsler dahil tüm özel halk otobüslerini tek çatı altında toplamanın öyle sanıldığı gibi kolay iş olmadığını anlatan Gündoğdu, uygulamaya kısa sürede başlamanın da mümkün olmadığını söyledi.

BÜYÜK İHALELER

Kısa sürede önemli mesafe aldıklarını belirten genel sekreter Gündoğdu, “İptal edilen Karamürsel Köprülü Kavşak Proje ihalesini yeniden yaptık. Tıbbi atıkları bertaraf etmek için açtığımız ihale ile Kocaeli’nin 10 yıllık sorununu çözümledik. Evsel katı atıkların yer seçimi ile ilgili rapor tamamlandı. Tramvay güzergahı Plajyolu’na kadar uzatıldı. Gebze Metrosu, Bakanlığa devredildi. Kömürcüler OSB taşınacak. Bunlar önemli, kararlar” dedi.

08 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?