'Maskeni tak, farkındalık yarat'

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyor.

LÖSEV, löseminin önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu anlatmak için 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri düzenliyor. Löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığına dikkat çekilecek etkinlikte, maskeleri nedeniyle akran zorbalığına maruz kalan ve dışlanan çocuklar yılın bir haftası da olsa hatırlanacak.

“FARKINDALIK YARAT”

Maskelerinden dolayı ayrımcılığa maruz kalan çocuklar kabul göremezken yılın bir haftası da olsa hatırlanacak. Önceki yılda olduğu gibi bu yıl da maske takılarak farkındalık yaratılacak. Kampanyanın sloganı bu yıl “Maskeni tak farkındalık yarat” olarak belirlendi.

SOSYAL MEDYA DESTEK OLUYOR

Hafta boyunca, gönüllülerin desteği ile maskeli farkındalık yürüyüşleri ile sokaklarda, caddelerde farkındalık sağlanacak. Maske tasarlama etkinlikleri ile LÖSEV gönüllüleri maskelerini kendileri tasarlayacak, tasarladığı maskeler ile çekilen video ve fotoğraflarını #LösemiliCocuklarHaftası etiketi ile paylaşacak. Aynı zamanda destek veren herkes tasarım maskelerini mesajları ile birlikte LÖSEV’e gönderecek.

07 Kasım 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?