Kariyer Akademisi'ne giderim, kariyer yaparım

KO-MEK'in düzenlediği ve yoğun ilgi gören seminerlerden bugüne kadar 887 kişi yararlandı.

KARIYER AKADEMISINE GIDERIM KARIYER YAPARIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından vatandaşların kariyer planlamalarına katkı sunmak amacıyla başlattığı Kariyer Akademisi önemli bir misyonu yerine getiriyor. Vatandaşlar proje kapsamında kariyerlerine katkı sunacak önemli birikimler elde etmeye devam ediyor. Kariyer Akademisinden bugüne kadar 887 kişi yararlanarak katılım sertifikası aldı.

NEZAKETTEN SOSYAL MEDYA KULLANIMINA KADAR

Kariyer Akademisi  kişilerin eğitim ve gelişimine katkı sağlamak iletişim kurma yeteneğini geliştirmek kişisel gelişime yardımcı olmak amacıyla projelendirildi. Akademi kapsamında her hafta vatandaşlara iletişim ve kişisel gelişim konularında seminerler verildi. Seminerlerde nezaket kurallarından sosyal medya kullanımına kadar geniş bir yelpazede katılımcılara alanında uzman eğitmenler tarafından bilgiler aktarıldı.

İLGİ YOĞUN

Kariyer Akademisi vatandaşlardan yoğun ilgi görerek yoluna devam ediyor. Bu ilginin en önemli unsuru ise kariyer yolunda gereken eğitimlerin verilmesinde yatıyor. Zira eğitimler kapsamında Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Güzel Konuşma ve Hitabet İlk Yardım Sokak Fotoğrafçılığı Toplantı Yönetimi ve Organizasyon gibi kariyer planlamasında gereken dersler yer alıyor.

KATILIM SERTİFİKASI ÖNEMLİ REFERANS DEĞER

Kariyer Akademisinin önemli katkılarından biri her seminerin sonunda verilen katılım sertifikasında yatıyor. Söz konusu sertifika vatandaşların olası iş başvurularında önemli bir referans değer olarak ön plana çıkıyor.

KASIM-ARALIK SEMİNER PROGRAMI

Leyla Atakan Kültür Merkezinde bulunan Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kariyer Akademisi seminerleri Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek.

KARİYER AKADEMİSİNE KATILMAK İÇİN NE GEREKİYOR

Kariyer Akademisinin seminerlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını www. komek.org [http://www.komek.org] adresi üzerindeki seminer başvuruları bölümünden yapabilir. Kariyer Akademisine 14 yaşını bitirmiş herkes katılabiliyor. Vatandaşlar Kariyer Akademisi ile ilgili seminer sürecini sınırlı kontenjan olması nedeniyle www.komek.org [http://www.komek.org] adresi üzerinden takip edebiliyor. Kontenjanı dolan seminer programları başvuru listesinden kaldırılıyor.

06 Kasım 2019 - Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?