İzmit Belediyesi’nin 2020 Yılı Bütçesi 300 Milyon TL

İzmit Belediyesi Meclisi’nde 2020 Mali Yılı Bütçesi görüşüldü. 2020 Mali Yılı Bütçesi 300 Milyon TL olarak belirlendi

İzmit Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in başkanlığında toplanan mecliste 21 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin son maddesi olan 2020 Mali Yılı Bütçesi teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu görüşülüp onaya sunuldu. 2019 Mali Yılı Bütçesi 300 Milyon TL olan İzmit Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı Bütçesi de 300 Milyon TL olarak belirlendi.

“AMATÖR KULÜPLER HALA YARDIM BEKLİYOR”

Bütçe görüşmeleri öncesinde söz alan AK Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, belediye başkanına seçimlere bir gün kala amatör kulüplere attığı mesajı hatırlattı. Tutuş, "Seçimlerden bir gün önce belediye başkanının tüm amatör spor kulüplerine mesaj atarak; her kulübe en az 10 bin TL nakit, altyapı, malzeme ve ulaşım desteği sağlayacağını taahhüt etmesine rağmen, içinde bulunduğumuz sezonun ilk yarısı bitmiş ve yakında sezon tamamlanacak olmasına rağmen, kulüplerimiz hala yardım beklemektedir. Bu vesile ile çok zor şartlarda çocuklarımızın ellerinden tutan, hem akıl hem de alın terlerini hepimizin çocukları için akıtan tüm amatör spor camiamıza teşekkür eder, sizlere de sezon bitmeden sözünüzü tekrar hatırlatırız" dedi.

“YEŞİLOVA HALKI SAĞLIK OCAĞINI BEKLİYOR”

AK Parti meclis üyesi Muharrem Tutuş, Yeşilova Mahallesi’nin sağlık ocağı problemini meclise taşıdı. Tutuş konuşmasında; "Yeşilova mahallemizde seçimlerden önce kaba inşaatı tamamlanan ve zemin katı sağlık ocağı olarak planlanan binanın yapımının durmasından rahatsız. Seçimlerden önce Yeşilova mahallesine gelen ve seçimlerden sonraki ilk işinin Yeşilova mahallesinin problemlerini çözmek olduğunu söyleyen belediye başkanı, aksine sağlık ocağı inşaatını durdurdu. Ve bu inşaat; mahallelinin, çocuk parkına gelen çocuk ve ailelerin rahatsız olacağı bir hal alarak, kötü alışkanlıkların yuvası oldu. Yeşilova halkı sağlık ocağını bekliyor" dedi.

BÜTÇE 300 MİLYON TL

Ardından İzmit Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı Bütçesi görüşüldü. 2019 Mali Yılı Bütçesi 300 Milyon TL olan İzmit Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı Bütçesi de 300 Milyon TL olarak belirlenmişti. Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, “Burada önemli olan nokta tahakkukun tahsilata oranı. Toplam tahakkuk oranımız 223 milyon TL. Tahakkukun tahsilata oranı yüzde 70’dir. 31 Aralık tarihi itibariyle yüzde 90’a çıkması öngörülmektedir” dedi. Bütçe oy birliği ile onaylandı.

05 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?