İzmit MTAL ayın öğrencilerini ödüllendirdi

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ ödül töreni okul mezunlarından KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlatılan ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ uygulaması kapsamında bu ay çalışkanlığı ve örnek davranışlarından dolayı 9 öğrenciye başarı belgeleri verildi. Okul yemekhanesinde gerçekleştirilen ödül töreninde Okul Müdürü Mehmet Aktaş, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, İZSANDER Dernek Başkanı Halil Atay, Yıldız Makine sahibi Mehmet Sürücü, İZSANDER Başkan Yardımcısı Levent Bahadır, öğrenciler ve aileleri yer adı.  

“ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ”

Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Mehmet Aktaş, “3 yıldan beri sürdürdüğümüz programda temel amacımız başarılı öğrencilerimizin motive edilmesi.  Nasıl ceza gerektiren bir durumda gereği yapılıyor ise başarılı durumlarda da bunların teşvik edici olması çok önemli. Bizler öğrencilerimizi doğruyu uygulayan şekilde destekliyoruz. Siz aileleriyle de bir araya geliyoruz ki onların bu mutlu günü tasdik edilsin. Her insan kendi eğitim evresi içinde iyi yaptığı davranışlarının tasdik edilmesini iste. Biz de bugün bu amaçla buraya toplanmış bulunuyoruz. Her öğrenci kendi doğru davranışlarıyla şekillenmesi gerekiyor.  Çalışanın her zaman gelecekteki yeri hazırdır. Bu okul tarihte profesörler, iş adamları gibi nitelikli insanlar yetiştirmiş. Sizler çalışkan olmalısınız bizler de sizi desteklemede cesur olmalıyız ” ifadelerini kullandı.

“HERKES ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAMALI”

Aktaş’ın ardından söz alan KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, “1995 yılında bu okula geldim. O dönem puanımın süper liseye yetmesine rağmen buraya geldim. Bilgisayarlara olan ilgim bu tercihimde büyük etkili oldu. Burada hem meslek dersleri hem de normal derslerimizi gördük. Kendisini geliştirmek için mutlaka yabancı dilinizi geliştirmeniz gerekiyor. Buradan mezun olup gittiğimde programlamayı biliyordum. Üniversite anlatılanları biz lisede uygulamasını yapıyorduk. Burada aldığımız alt yapı gerçekten çok iyiydi. Her zaman çalışmanız gerekiyor. Son 5 yıldır savunma sanayi anlamında ciddi atılımlar yapılıyor. Ülkemizin imkanları dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Meslek Lisesi’nin diğer liselerden daha aşağıda olduğu düşünülüyor. Bu anlayış gerçekten çok yanlış. Herkesin üniversite mezunu olmaması gerekiyor. Sizlere tavsiyem çalışmanız ve ülkenize en iyi şekilde hizmet etmenizdir” dedi.

“DAĞLAR KADAR FARK VAR”

Dekan Urhan’ın ardından konuşan İZSANDER Başkanı Halil Atay, “Öğretmenlerimiz burada ama eğitimin bir diğer ayağında ise anne-baba vardır.  Eskiden sanat okuluna sınavla giriliyordu. Ama zaman içinde gerçekten çok yıprandık. Sanat okulunda okumak ayrıcalıktı. Burada diğer liselerden farklı olarak atölye arkadaşlığı vardı. Bizim dönemimiz ile günümüz arasında dağlar kadar fark var. Öğrencilerimiz kendi hayatları ile ilgili karar vereceklerdir. Bu kararları verirken aileleri ve öğretmenlerimiz onları yalnız bırakmayacaktır” ifadelerini kullandı.  

İŞTE ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER


9’uncu sınıf ATP öğrencisi Nilay Balban, Bilişim Teknolojisi alanı 11’inci sınıf öğrencisi Yunus Emre Uçar, Kimya alanı 11’inci sınıf öğrencisi Sıla Şarlayan, Makine alanı 11’inci sınıf öğrencisi İrem Kuzucuk, Metal alanı 11’inci sınıf öğrencisi Hamza Turan, Motorlu Araçlar alanı 10’uncu sınıf öğrencisi Süreyya Dönmez, Elektrik Elektronik alanı 10’uncusınıf öğrencisi Ahmet Huzeyfe Kul, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanı 12’nci sınıf öğrencisi Emre Topçu, Endüstriyel Otomasyon alanı 12’nci sınıf öğrencisi Orhan Akengin.

 

05 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?