Yılmaz: İki ayrı il başkanı ile yüzleştik

CHP İl Danışma Kurulu'nda söz alan Gebze İlçe eski Başkanı Musa Yılmaz,"İl Başkanımız kongreden önce bir ağabey gibiydi. Kongre bittikten sonra yönetimime karşı olumsuz bir tutum sergilemeye başladı. Bizi başarısız kılmak için her şeyi yaptılar. İki ayrı il başkanı ile yüzleştik." ifadelerini kullandı

EĞER SÖZÜM KESİLİRSE PROTESTO EDECEĞİM

Gebze İlçe eski Başkanı Musa Yılmaz sözlerinin devamında, “Bir il başkanı kendi partisinin danışma meclisine “Konuşmazsanız inebilirsiniz. 5 dakikayı geçemezsiniz’ gibi bir cümle kullanamaz. Bana 5 dakika yetmez. Ben 15 dakika konuşacağım. Eğer sözüm kesilecekse konuşmamı tamamlayamazsam protesto edip öyle kürsüden ayrılırım” dedi.

İKİ AYRI İL BAŞKANI İLE YÜZLEŞTİK

Ardından Yılmaz, “İl Başkanımız kongreden önce bir ağabey gibiydi. Kongre bittikten sonra yönetimime karşı olumsuz bir tutum sergilemeye başladı. Bizi başarısız kılmak için her şeyi yaptılar. İki ayrı il başkanı ile yüzleştik. Bu ülkenin geleceğini düşünüyorsak bundan sonra il başkanlığı yapacak arkadaşlardan rica ediyorum. İlçe örgütlerimizin de aldığı kararlara saygı duyun” şeklinde konuştu.

17 DAKİKA KONUŞUNCA TEPKİLER ARTTI

Sarıbay, 5 dakika dolunca Yılmaz’ı uyarırken Yılmaz ise , 15 dakika konuşacağım demiştim yanıtını verdi. Ardından Yılmaz, 15 dakikayı da aşınca salondan tepkiler gelmeye başladı. Yılmaz, konuşmasını tamamlayarak kürsüden indi. Ardından konuşmalar tamamlanınca Sarıbay, eleştirilerin hepsine tek tek yanıt verdi. 

02 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?