Özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklar için toplandılar

“Özgül Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar İçin Okuma ve Yazma Müdahale Etkinlikleri Değerlendirme (Proje 41)” protokolü imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde 'Proje 41' protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Protokol imza törenine Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Esra Aslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik katıldı.

PİLOT İL KOCAELİ 

Pilot il olarak ilk Kocaeli’nde başlatılacak olan okula giden ve okuma - yazmayı öğrenemeyen çocuklar için sorunlarını çözecek, okuma yazmayı öğrenmelerini sağlayacak özel bir eğitimi amaçlayan “Özgül Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar İçin Okuma ve Yazma Müdahale Etkinlikleri Değerlendirme (Proje 41)” protokolünün imza töreni Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Esra Aslan tarafından imzalandı.

02 Kasım 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?