Kartepe'de oltalar denize atıldı

Kartepe Belediyesi ve KAMADER'in ortaklığında düzenlenen 13'üncü Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması başladı.

Sportif sazan balıkçılığı ve modern sazan avcılığını kamuoyuna tanıtmak, bölgenin doğa sporları potansiyelini ve kültürünü ön plana çıkartmak amacıyla Kartepe Belediyesi ve KAMADER'in ortaklığında düzenlenen 13'üncü Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması, Sapanca Gölü'nün Kartepe, Sapanca ve Serdivan bölgelerinde başladı. Yarışmada 28 sektörde 112 aday yarışıyor.

"İNANCIMIZ TAM"

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, "Sportif avcılık için el ele' sloganıyla yaptıkları yarışmalar neticesinde hem ülke genelinde hem de dünya genelinde iyi bir noktaya geldik. Bu yıl ki yarışmayı hayatını kaybeden Kamil Üçbaş anısına gerçekleştireceğiz. Amatör Balıkçılık Federasyonunun (ABAF) da destekleriyle yine uluslararası standartlarda yarışma olacağına inancımız tamdır” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

Devamında Uztürk, “Hedeflerimizi büyük tutuyoruz. Hatta, federasyonumuzun da girişimleri ile sonraki yıllarda dünya şampiyonasının ülkemizde yapılması için çalışmalarımıza başladık. Bunun için ülkemiz her anlamda bilgi, beceri, deneyim ve kaynaklara sahip. Yeter ki biz isteyelim, STK'larımıza ve amatör balıkçılarımıza güvenelim ve onlara imkanlar sunalım. Yılmadan çalışıyoruz çünkü balıkçılık adına daha çok yapılacak şeylerin olduğuna inanıyoruz ve bunun için de çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Yarışmaya, yurt içinden ve yurt dışından katılacak tüm takımlara peşinen rast gelsin" dedi. 

112 YARIŞMACI MÜCADELE EDİYOR

Uluslararası Sazan Yarışması'nda Freedom Hunters, Carp Warrior, Es Carp Team, Cengiz Av, Umut Carp Team, Carp 34, Daiwa Türkiye, Ergin Carp, Avcılar Carp Team, Kasobder, İz Reklam Carp Team, Carp Clap İstanbul, Balık Zokası-Alien Carp Team, Bekaert Carp Team, Gold Carp Green Carp, Otokar Carp Team, Magic Carp, Av Groos, Anatolia Baits, Nikomedia Carp Team, Kartepe Belediyesi Carp Team, Kardeşler Carp Team, JPF, Klas Baits, - Wolf Carp Team, Shimano Carp Team, Tr Carp Team, Black Carp Team ve Konca Av Market mücadele ediyor.

02 Kasım 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?