Ellibeş, "Makamlar gelip geçicidir"

AK Parti’de ilçe istişare toplantıları hız kesmeden düzenlenmeye devam ediyor. Karamürsel, Başiskele ve Kandıra'nın ardından bugün de AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş'in katılımıyla Derince istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Derince Yelken Cafe Restaurant’ta yapılan istişare toplantısına İl Başkanı Mehmet Ellibeş'in yanı sıra il başkan yardımcıları, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, ilçe yöneticileri ve gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ertekin Akbulak katılım sağladı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, "Partimiz vesayetleri yıkarak, prangaları sökerek, mücadele vererek 18’inci yılını tamamladı. 18 yıl önce olduğu gibi birlikte yola koyulma vakti. Makamlar hizmete araçtır, gelip geçicidir” dedi.

 “SİYASETİN AMACI İNSANA HİZMET”

Toplantıda konuşan Derince Belediye Başkanı Aygün, "Siyasetin temel amacını insana hizmet etmektir. Hiçbir zaman kötü insan yoktur, kötü iletişim vardır. Amacımız hizmet, siyasi partiler araç, bizde bu aracın içindeyiz. Bizim görevimiz vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak, elimizdeki imkanlar ölçüsünde hizmetleri yapacağız. AK Parti vefası olan bir partidir" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Aygün'ün ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, " Kocaeli özelinde 300 bin, Türkiye genelinde 10 milyon üyesi olan büyük bir aileyiz. Bu ailenin başında dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan var. Partimiz vesayetleri yıkarak, prangaları sökerek, mücadele vererek 18’inci yılını tamamladı. Yılmadık, usanmadık, yorulmadık ama bugüne baktığımızda ülkemiz dünyada söz sahibi duruşu ile örnek bir yapıya kavuştu” dedi.

"AİLE BİREYLERİ BİR ARAYA GELECEK"

Devamından Ellibeş, "İl Başkanı olarak 5 ayı aşkındır gece gündüz demeden ilçe başkan ve teşkilatları ile uyumlu bir çalışma içindeyiz. Teşkilatlarımızı beklediğimin üstünde mükemmel buldum. İlçelerimize giderek, teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz. Teşkilatın her kademesinin en aktif şekilde çalışmasının gayreti içindeyiz. İstişare kurulu üyelerimizde buluşuyoruz. Hedefimiz geçmişte AK Parti’ye hizmet etmiş aile bireylerini bir araya getirmektir” ifadelerini kullandı.

"MAKAMLAR HİZMETE ARAÇTIR"

Sözlerinin devamında Ellibeş, "Yedi düvele karşı yapılan mücadelede dünya liderimize güçlü bir destek veriyoruz. Terör örgütlerine dünyadan sınırsız destek geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın gür sesiyle Avrupa’nın göbeğinde hislerimize tercüman oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gitti Türkiye’yi kötüledi, ülkemizi dünyaya şikayet etti. AK Parti çatısı altında, ülkemiz için milletimiz için mücadeleyi birlikte beraber sürdüreceğiz. 18 yıl önce olduğu gibi birlikte yola koyulma vakti. Makamlar hizmete araçtır, gelip geçicidir” dedi.

"BÜYÜK SORUMLULUĞUM VAR"

Son olarak Ellibeş, "İçinizden biri ilçe başkanı, yönetim kurul üyesi olacak. Nöbet şu an bizim sorumluluğumuzda. Türkiye’ye örnek olmuş Kocaeli’de il başkanı olarak çok büyük bir sorumluluğum var. Kime elimi uzattıysam, herkes elime samimi bir şekilde karşılık verdi. Birbirimize olan samimiyetimizden şüphemiz olmasın" diyerek sözlerini noktaladı.

 

02 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?