Sarıbay: Konuşup gitme, cevabını al öyle git

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı, Sabancı Kültür Merkezi’nde başladı. Toplantıda kürsüye çıkan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Eleştiriye açığız. Burası er meydanı. Burada herkes konuşacak. Burada arkadaşlarımız konuşup gidiyor. Gitme cevabını al öyle git” dedi

Pınar GÜL TARHAN

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İl Danışma Kurulu Toplantısı, Sabancı Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar, İl yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, Çayırova İlçe Başkanı Çetin Harmanacı, Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, Kandıra İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, Karamürsel İlçe Başkanı Suat ülkü, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Adayları Fahri Örengül ve Keramettin Gençtürk, meclis üyeleri, ilçe eski başkanları, eski milletvekilleri ve çok sayıda partili katılım sağladı.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ BEKLERDİK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Geçen hafta Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımız vardı. Önemi ve değerini yavaş yavaş biraz daha anlamaya başladılar. Hiçbir şekilde Cumhuriyet’in değerini kimsenin düşürmeye hakkı yok, haddi de değil. Maalesef Suriye’de Güney’de şehitlerimiz var. Her biri bizim evladımız. Geçen hafta Darıca’daki şehidimizin cenazesine katıldık. Genel Başkanımızın çelengini bazı kendini bilmezlerin saldırdığını duyduk. Arkadaşlarımız da saldırıya maruz kaldılar. Bu saldırı o 3 arkadaşımızın nezdinde tüm CHP’lilere saldırıdır, Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırıdır. Ben bu arkadaşlarıma partililerime geçmiş olsun diyoruz ve kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Valimiz sağ olsun sizi de çelenginizi de her zaman koruyacağız dedi. Orada saldırganlar, şerefsiz kifayetsizdir. Emniyet Müdürümüzden ve Valimizden geçmiş olsun dileklerini beklerdik” dedi.

BURASI ER MEYDANI

Devamında İzmit Belediyesi’ne yönelik sitemlerin olduğunu belirten Sarıbay, “Belediye ile ilgili bazı serzenişler var. Partimizle hiçbir belediyemizin uyuşmazlığı yoktur. Öyle iddialar var. Partililerimizden biraz zaman ve anlayış bekliyorum. Eğer Sayın Başkanım Fatma Kaplan Hürriyet, bir atama yapacaksa bizim onayımızı değil, görüşümüzü alıyor. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok. Bu konuda belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız oldu. Eksiklerimiz olmuştur. Eleştiriye açığız. Burası er meydanı. Burada herkes konuşacak. Tüzüğümüzde danışma kurulan katılma hakkı olan arkadaşlarımız var. Onlar önce konuşacak, diğer arkadaşlarımız da konuşabilir. Burada arkadaşlarımız konuşup gidiyor. Gitme cevabını al öyle git. Ben hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Danışma Kurulumuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Divanda il Başkanı Cengiz Sarıbay, İl yöneticileri Harun Yıldızlı, Selim Yıldız, Hüseyin Acurman, Berna Çetin ve Demet Karaman yer aldı.

02 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?