AK Parti’de kaç delege oy kullanacak?

AK Parti'de üye listelerinin kesinleşmesinin ardından delege seçim tarihleri açıklandı.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

AK Parti Genel Merkez Karar ve Yönetim Kurulu tarafından ‘Birlik, Dirlik ve Kardeşlik için yeniden yollara düşme vakti’ diyerek başlatılan 7. büyük kongre takviminin açıklanmasının ardından 12 Ekim Cumartesi günü askıya çıkarılan delege seçmen listelerinin ardından 16 Kasım Cumartesi günü Derince ve Körfez ilçeleriyle birlikte delege seçimleri başlayacak. İlçe kongrelerinde oy kullanmak üzere toplam 600 delege seçimi, 23 Kasım Cumartesi günü tamamlanacak.

İTİRAZ SÜRELERİNİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN


AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, delege seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “ AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı olarak genel merkezimizin belirlediği takvim doğrultusunda aşama aşama büyük kongremize doğru yol alıyoruz. Delege seçmen listelerinin askıda kalma ve itiraz süreleri tamamlandıktan sonra şimdi delege seçimlerini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

DAVAMIZ KIYAMETE KADAR AYAKTA KALACAK


Ellibeş açıklamasının devamında, “Daha önce de ifade ettiğim gibi milletimizin her bir ferdini hiçbir ayrım, hiçbir farklılık, hiçbir hesap gütmeksizin bu büyük mücadelede yanımızda olmaya çağırıyoruz. AK Partili olmak demek sadece bir partinin rozetini taşımaktan ibaret değildir. AK Partili olmak demek, bu ülkenin ve milletin asırlar boyu devam eden medeniyet davasının bayraktarlığına talip olmak demektir ve dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Bu süreçte değerli kardeşlerimden teşkilat başkanı, yöneticisi, belediye başkanı, milletvekili gibi unvanlı görevlerin bu büyük yürüyüşte sadece birer hizmet vesilesi, hizmet vasıtası olduğunu unutmamasını istiyorum. Önemli olan hiçbir sıfat sahibi olmadan da bu büyük davanın başarısı için bir nefer gibi çalışabilme erdemini gösterebilmek olduğunu lütfen aklımızdan çıkarmayalım. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle inşallah bu şekilde davamız kıyamete kadar ayakta kalacaktır” dedi.

01 Kasım 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?