Kocaman, "Söz gençlerde"

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, 'Eğitim Her Şeyimiz' projesine start verdi.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M. Mustafa Kocaman, seçim vaatleri arasında da yer alan eğitimde başarı seviyesini en üst düzeye çıkarabilmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 'Eğitim Her Şeyimiz' projesine start verdi. Proje kapsamında her hafta Kartepe’deki okullardan birini ziyaret edecek olan Belediye Başkanı Kocaman, gençler, öğretmenler ve idarecilerle bir araya gelecek.

"EĞİTİM HER ŞEYİMİZ"

Başkan Kocaman, “Türkiye eski Türkiye değildir. Belediye başkanlığı sadece bir meslek değildir. Herkes gibi düşünmek, tüm farklılıkları sentezlemek ve optimum fayda üreten projelere fokuslanmak gerekir. Ülkemize en iyi şekilde hizmet etme sorumluluğunu taşımaktır” dedi.

ARAŞTIRMACI VE SORGULAYICI OLMAK

Kocaman, “Türkiye’nin Kartepe’nin dünyaya açılan pencereleri olacaksınız. Herkesin kendi penceresinden dünyaya bakması önemlidir. Bir konunun daha iyi kavranması anlaşması için araştırmacı ve sorgulayıcı olmak gerekir. O konuda ne kadar çok soru üretebilirsiniz, daha iyi kavrar, daha faklı bakış açılarını geliştirir, yanılgıdan kurtulur ve hataların önüne geçmiş olursunuz” açıklamasında bulundu.

"GELECEK OMUZLARINIZDA YÜKSELECEK"

Başkan Kocaman, “Hedefe giden yolda başarmanın birinci kuralı başlamak ve inanmaktır. Yapmanız gerekenleri ertelemeyin, zaman geri kazanılmayan ve satın alınmayan bir değerdir. İkinci kuralı ise azim ve kararlılıktır. Mutlaka ilerlediğiniz yolda engellerle karşılaşırsınız. Hayatın akışında bunlar doğal şeyler. Pes etmeyi düşünen başta kaybetmiş demektir. Hayallerimize giden yolda koşmaktan yorulmayın, dürüst ve çalışkan olduğunuzda zafer sizin olacaktır. Bugün kadar geçmişinizi de tarihinizi de iyi öğrenin. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceğini tayin edemez. Gelecek gözleri pırıl pırıl parlayan sizlerin omuzlarında yükselecek” şeklinde konuştu.

01 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?