İzmit'te seyyar satıcı denetimi

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, mevzuata aykırı, seyyar olarak satış yapan şahıslarla ilgili denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, kent merkezinde mevzuata aykırı seyyar olarak şatış yapan şahıslarla ilgili denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri; kanunda belirtilen şartları yerine getirmeyip, sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan seyyar satıcılarla ilgili gerekli yasal işlemleri hemen gerçekleştiriyor.

HAKSIZ KAZANÇ

Zabıta yetkilileri, seyyar satıcılar tarafından açıkta satılan ürünlerin halk sağlığı açısından tehlike oluşturduğuna değinerek, “Ana caddelerde seyyar olarak, açıkta satışa sunulan yiyecekler; bölgedeki toz ve egzoz gazlarına maruz kalıyor, bu da halk sağlığını olumsuz etkiliyor. Ayrıca vergi vermeden, kayıtsız bir şekilde satış yapan bu şahıslar haksız kazanç sağlayıp, vergisini veren esnafımızı olumsuz yönde etkilemektedir” dedi. Belediye ekipleri tarafından seyyar satıcılarla ilgili denetimlerin de titizlikle devam edeceğine vurgu yapıldı.

01 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?