Sezer, "Türk Kızılay'ı milletimizin vicdanı oldu"

Kızılay Haftası sebebiyle Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, kan bağışı kampanyalarıyla önemli bir hizmeti yerine getiren Türk Kızılay'ının Gölcük şubesini ziyaret etti.

29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 1868 yılından günümüze tüm dünyada yardım faaliyetleri yürüten, kan bağışı kampanyalarıyla önemli bir hizmeti de yerine getiren Türk Kızılay’ın Gölcük şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Orhan Barış ve yönetiminin Kızılay Haftası'nı kutlayan Başkan Sezer, yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi aldı.

“MİLLETİMİZİN VİCDANI OLMUŞTUR”

Başkan Sezer, “Irk, din, dil gözetmeksizin dünyanın farklı coğrafyalarındaki afetzedelerin, muhtaçların, yoksulların yardımına koşan Türk Kızılayı, milletimizin vicdanı olmuş, milletimizin hoşgörüsünü hakkıyla ülkemizde ve tüm dünyada temsil etmektedir. Türk Kızılayı, tarihten bugüne sürdürdüğümüz dayanışma kültürümüzün ve köklü vakıf geleneğimizin en anlamlı yüzüdür. Dünyanın bütün kıtalarında aktif görev üstlenen Türk Kızılayı ve personeli, tüm operasyonlarında ihtiyaç sahiplerinin ve korunmasız insanların yüzünü güldürürken özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan faaliyetleriyle gurur verici başarılara imza atmaktadır” dedi.

“YÖNETİMİ KUTLUYORUM”

Son olarak Başkan Sezer, “Sizlerde bu faaliyetleri Gölcük’te etkin bir şekilde sürdürüyor ve takdiri hak ediyorsunuz. Biz imkanlarımız ölçüsünde her zaman destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım güven kapısı Türk Kızılayımızın ve Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış nezdinde yönetiminin ve gönüllülerinin Kızılay Haftası’nı kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

31 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?