Yılmaz, “Agresif ticaret anlayışına geçmeliyiz”

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi gerçekleştirdiği üye tanıtım toplantısıyla 20 yeni üyesini kamuoyuna tanıttı.

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi düzenlediği üye tanıtım toplantısıyla 20 yeni üyesini kamuoyuna tanıttı. Kente ticari ve sosyal faaliyetleriyle katkı sunmaya devam eden TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Başkanı Abdülkadir Yılmaz, "Daha agresif bir ticaretle ülke menfaatlerine hizmet eden bir anlayışa geçmemiz gerekiyor” dedi. 

"KOLLARI SIVADIK"

Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Başkanı Abdülkadir Yılmaz’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve yeni üyeler yer aldı. Toplantıda konuşan Yılmaz, "TÜMSİAD üye yapısını güncelledi. Yeni yol arkadaşlarımızın birçoğu genç ve dinamik. Ülkemizin ekonomik dar boğazdan geçtiği şu günlerde hem kent hem de ülkemizin ekonomisine genç ve dinamik bir hava vermek istiyoruz. Heyecanlı, efektif, çalışkan, atılgan ve daha agresif bir ticaretle ülke menfaatlerine hizmet eden bir anlayışa geçmemiz gerekiyor. Bizim hem kentimiz hem de ülkemiz için üretmemiz gerekiyor çünkü biz ürettikçe ayakta kalacağız, böyle bir milletiz. Kocaeli ekonomide ülkenin enleri arasında yer alan bir kent. TÜMSİAD Kocaeli olarak bizlerde sorumluluklarımızın farkındalığı içindeyiz. Daha dinamik bir TÜMSİAD için kolları sıvadık ve devam ediyoruz" dedi. 

BİRÇOK SEKTÖRDE FAALİYET

Devamında Yılmaz, "TÜMSİAD 52 yurt içi şubesi 9 yurt dışı çözüm ortağı, 98 yurt dışı temsilcilik ve 12 bin üyesiyle ülke ekonomisine katma değer oluşturan bir iş adamı topluluğudur. Dünya genelinde dürüst ve ahlaklı kuşağı oluşturmak için 3 binin üzerinde gönüllü yönetim kurulu ve komisyon üyelerimizle 90 ayrı sektörde gece gündüz çalışmaktayız. Üyelerinizin sahip olduğu bilgi, emek, finansal güç, yönetim mekanizmaları, teknolojik potansiyellerinin bir araya gelmesini temin etmek, kobilerin girişimci ruhlarını geliştirmek suretiyle yeni ufuklara yelken açmalarını sağlamaktadır. İnşaat, mağazacılık, gıda, tekstil, hizmet, sağlık, bilişim, makine, enerji, otomotiv ve birçok sektörde faaliyet gösteren üyelerimizle çalışmalarımızı yürütmekteyiz" şeklinde konuştu. 

"İŞ AHLAKINI SAVUNUYORUZ"

Son olarak Yılmaz, "Temel değerlerimiz hak ve adaleti savunmak, yüksek ahlaklı değerlere ve iş ahlakına sahip olmak, girişimci yeniliğe açık ve kendini geliştirebilen olmak, erdemli, dürüst ve güvenilir olmak, istişare ve liyakate önem vermek, tasarruf ekonomisi ve faizsiz finans sistemini savunmaktır.  Çalışmalarımız doğrultusunda eğitim ve seminerler düzenlemek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla projeler geliştirmektir. Fon ve destek mekanizmalarının geliştirilmesini ve üyelerimizin bu desteklerden yararlanması hususunda çalışmalar yapmaktır. Sektörel sorunlara çözümler üretilmesi doğrultusunda toplantılar düzenler, sektör temsilcileriyle bir araya gelir, yetkili kurum ve kuruluşlarla birlikte çözümler üretiriz. İş adamları arasındaki iş birliği ve ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapar, iş ağları kurulmasına yönelik platformlar oluştururuz" ifadelerini kullandı. 

31 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?