Tuncay Aşkın'dan mobbing iddiası

 İzmit Belediye Meclis üyesi Tuncay Aşkın, kendisini İbrahim Efe ile karşılaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a cevaben sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tuncay Aşkın şu ifadelere yer verdi;

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın geçtiğimiz günlerde ifade ettiği gibi, Genel sekreter yardımcısıyken ben orada Mezarlıklar Müdürlüğünde çalışıyordum. Bu görevimi de 18 yıl boyunca başarı ve istikrarla sürdürdüm. Bir gün dahi hakkımda ne bir şikâyet geldi ne de kart basmama gibi bir durumum oldu.
Ben gece vardiyamda çalışırken, sabah da muhtarlık görevimi icra ediyordum. Sayın Büyükakın’ın beni anlamsız bir şekilde karşılaştırdığı İbrahim Efe gibi hiçbir zaman kart basmamazlık etmedim ve hem Büyükşehir Belediyesindeki işime hem de muhtarlık görevime bağlı olarak çalıştım. Hiçbir görevimi de ihmal etmedim.

GAFLET

Ayrıca Sayın Büyükakın yine benim hakkımda “Siyasal düşünseydik, gönderebilirdik ama asla böyle düşünmedik” diyorsa da doğruyu söylemiyor. Benim İzmit Yeni Mahalle Muhtarlığı görevim olduğunu bile bile, servisi bile olmayan Karamürsel’e sonrasında Derince ve Sepetçi’ye deyim yerindeyse sürgüne gönderildim. Son üç yıl boyunca mobbinge maruz kaldım. İşten ayrılmam için çok baskı yapıldı. Hatta 6 ay önceden emekli dilekçem alındı.Sayın Büyükakın, 18 yıl boyunca kart basmamazlık etmeyen, işe her gün saatinde gelip giden, buna rağmen mobbing üstüne mobbing, sürgün üstüne sürgün yiyen ve haram lokma boğazından geçmeyen bir Tuncay Aşkın ile 1453 gün işe gelmeyen, kart basma sorumluluğunu dahi üzerine almayan bir İbrahim Efe’yi keşke karşılaştırma gafletine düşmeseydi.

30 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?