Kocaeli Artvinliler'de Tekgümüş seçilmiş başkan

Kocaeli'de beş Artvin derneğinin bir araya gelerek oluşturduğu Kocaeli Artvinliler Federasyonu'nun kongresinde Kurucu Başkan Nihat Tekgümüş seçilmiş başkan oldu.

Kocaeli genelinde bulunan beş Artvin yöresine ait derneğin bir araya gelmesi ile kurulan Kocaeli Artvinliler Federasyonu kongresini gerçekleştirdi. Gebze'de gerçekleştirilen kongrede Kocaeli Artvinliler Federasyonu'nun Kurucu Başkanı Nihat Tekgümüş, kongrede seçilmiş başkan oldu.

DERNEK BAŞKANLARI KATILDI

Yapılan kongreye Çayırova Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Yılmaz, Gebze Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Alkan, Darıca Artvin İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tohumcu, Gebze Artvin Yusufeli Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Kemal Çelik ve Körfez Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tekgümüş katıldı.

"TOHUMLARIMIZ FİLİZLENDİ"

Kurucu Başkan Nihat Tekgümüş; yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Çeşitli zamanlarda çeşitli mekanlarda; birlik ve beraberlik adına toprağa birer tohum attık. Dernekler kurduk. Kurulan bu derneklerle güzel memleketimizi; Kocaeli'de tanıtımını sağladık, birlik ve beraberlik adına hizmetlerde bulunduk. Her birimiz ayrı ayrı güzel hizmetlere imza attılar. Toprağa atmış olduğumuz tohumlar; filizlendi meyveye durdu. Bunun meyvesi federasyonumuzdur" şeklinde konuştu.

"HERKESİ İÇİNDE BARINDIRACAĞIZ"

Devamında Tekgümüş, "Bugün bizler için çok önemli bir gün. Daha güçlü olmak, daha birlik içinde hareket etmek ve daha iyi birlik ve beraberlik içinde hareket etmek için yüreği, gönlü, kalbi, hizmeti Artvin için artan vefalı ve fedakar hemşerilerimiz ile bir araya gelerek Federasyonu kurduk. Bugün de bu güzel oluşumun taçlandırmasını genel kurulumuzla gerçekleştireceğiz. İnanıyorum ki, çok güzel hizmetlere el ele-gönül gönüle vererek hizmet yapacağız. Güçlü Artvin için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Hiçbir kimseyi
ötekileştirmeden bu çatı altında bir araya getireceğiz ve üst şemsiye olarak herkesi bu güzel oluşumun içinde barındıracağız" ifadelerine yer verdi.

29 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?