İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir'den 29 Ekim mesajı

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Milletçe büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Türk Milletinin istiklal ve istikbaline kasteden düşmanlara karşı 19 Mayıs 1919'da Samsun’a çıkan Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı;
"Ya İstiklal Ya Ölüm" anlayışla, kadınıyla-erkeğiyle, genciyle-yaşlısıyla büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülmüş, bütün yokluklara ve zorluklara rağmen dünyada eşine ender rastlanan bir zafer kazanılmış ve bu zafer Cumhuriyetin kuruluşu ile de taçlandırılmıştır.Türkiye Cumhuriyeti Devleti köklü bir devlet geleneğinin, binlerce yıla dayanan bir vicdanın, yüksek milli ve manevi değerlerin, tarih sahnesindeki varlığı mazlumlar için umut zalimler için korku kaynağı ve insanlık için gurur vesilesi olmuş bir milletin emeği, istiklal ve istikbal anlayışının, vatan sevgisinin vücut bulmuş halidir.

15 TEMMUZ DESTANINI YAZAN RUH

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; insanlığın son kalesi olarak kurulduğu değerlerle sonsuza kadar yaşayacaktır. Çünkü Kurtuluş mücadelemizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimizi kuran ve hayat veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. Bu ruh; 1071'de Anadolu kapılarını Türklere aralayan, 1453'de İstanbul’u fethedip bir çağ kapatıp bir çağ açan, üç kıtaya sevgiyi, adaleti ve insanlık değerlerini taşıyan, Çanakkale'yi geçilmez yapan, Kocatepe’de haykıran, Urfa’yı Şanlı, Antep’i Gazi, Maraş’ı Kahraman yapan, Sakarya’yı şanlandıran ruhtur. Bu ruh; bu memleketin bölünmez bütünlüğüne göz diken hain terör örgütleri ile yıllarca yılmadan ve kararlılıkla mücadele eden ruhtur. Bu ruh; kadınıyla-erkeğiyle, genciyle- yaşlısıyla, vatanına, istiklaline, cumhuriyetine, iradesine kasteden ihanet şebekesine haddini bildirerek 15 Temmuz Destanını yazan ruhtur.

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Böylesi bir ruha sahip bir milletin mensubu olmak büyük bir ayrıcalıktır. Bütün geçmişinde, mazlumlara sırtını dönen değil evini ve ekmeğini paylaşan, tercihini her zaman haktan ve adaletten yana kullanan bir millet olarak; önümüze çıkarılmaya çalışılan her engeli aşarak insanlığın ortak vicdanındaki, bölgemiz ve dünyadaki tüm mazlumların yüreğindeki umutları canlandırmaya ve beslemeye devam ediyoruz.Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp bir olacak, iri olacak, diri olacak; geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirmek, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder M.Kemal Atatürk’ ün Türk Milletine hedef olarak gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma amacını gerçekleştirmek,daha da güçlü bir Türkiye'yi inşa etmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İzmit’deki kurumları olarak; bir yandan eğitim seviyesini yükseltmek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak bizlere emanet edilen çocuklarımızı gençliğe, gençlerimizi de geleceğe hazırlama, bir yandan da Türkiye Cumhuriyetinin sosyal devlet olması anlayışından hareketle toplumun her kesimine hizmet etme, sosyal yardım ve soysal hizmete ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza ve engellilere kucak açıp sıkıntılarını azaltma ve paylaşma, bu hususta sosyal duyarlılığımızı geliştirme çabası ve gayreti içindeyiz. İzmit’de yaşayan, görev yapan herkes bu konuda azami gayret göstermelidir. Bunun için bireyin söz sahibi olduğu Sivil Toplum Örgütlerinin geliştirilmesi ve etkinleştirilmesi gerektiği inancını taşıyoruz. Devletimizin imkanlarını en iyi şekilde kullanarak İzmit’i sahip olduğu marka değerine taşımak için; kültür ve turizm,tarım,ticaret,gençlik ve spor,sağlık,eğitim,güvenlik,sanayi ve ulaşım gibi bir çok alanda ihtiyaç duyulan yatırım ve hizmetlerle buluşturmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, O'nun Silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.Birlik ve beraberliğimiz daim, yarınlarımız aydınlık olsun.29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun..."

28 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?