BBP’de Remzi Kaya resmen başkan

Büyük Birlik Partisi (BBP) Olağanüstü İl Kongresi bugün Genel Başkan Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 361 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede daha önce atanmış başkan Remzi Kaya resmen seçilmiş oldu.

Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu'nda yapılan kongrede daha önce genel merkez tarafından Kocaeli İl Başkanlığı görevine atanan Remzi Kaya, bugün 361 delegenin oy kullandığı seçim sonucunda resmi olarak seçilmiş il başkanı oldu. Divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser’in yaptığı kongrede Genel Başkan Mustafa Destici başta olmak üzere başkan yardımcıları, Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, BBP’li Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, il kadın kolları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ve üyeler yer aldı. Kongrede konuşan Genel Başkan Mustafa Destici, “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantı ile görevine kaldığı yerden devam edecek Kocaeli İl Yönetimimize başarılar diliyorum” dedi.

“KORKMUYORUZ”

Kongrede söz alan Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, “Bundan tam 27 yıl önce şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu tarafından milli mutabakat metniyle kurulan partimizde görev yapmaktan gurur duyuyoruz.Bizim partimiz sadece seçimlere girip çıkmak için kurulmuş bir parti değildir aynı zamanda büyük bir hareketin de temsilcisidir. Mazlumların ümidi olan bir dava hareketedir. Kocaeli’de yeni yönetim ve teşkilatımızda asla ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. BBP’de görev yapmak zor çünkü bizde bazı oluşumlarda olduğu gibi hesap kitap işleri olmaz. Biz her şeyi inancımızla yerine getiririz. Bu süreçte görevimizi yaparken önümüze engel koymak isteyenler olabilir. Biz bunların farkındayız ama korkmadan, yılmadan devam edeceğimize de inanıyoruz. Bayrağı teslim aldığımız gibi görev sürecimiz bittiğinde bizden sonrakilere bayrağı tertemiz teslim edeceğiz” dedi.

“ÇİLESİNİ ÇEKERİZ”

Devamında Kaya, “Ülkemizin üzerinde değişim hayal edenler bir çakıl taşı bile olsa ülkemiz üzerinden bölücülük hayalinde başarılı olamayacaklar. Bizler şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolu üzerinden devam eden erleriz. Biz Türkler kolay ölür ama kolay kolay öldürmeyiz. Dinimiz ve toprağımız için ölürüz. Şehit liderimizin de dediği gibi dünyanın şah damarını keser bayrağı dikeriz. Sayın başkanım siz bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da açtığınız yolda devam edin bizler sizi takip edenler olarak gerekirse vatan sevmenin çilesini seve seve çekeriz” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ KRİTİK SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Kaya’nın ardından konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Öncelikle bugüne kadar Kocaeli bünyesinde görev yapan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bugün burada görev alacak il başkanımıza ve yönetimine de şimdiden hayırlı olsun diliyorum. Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Kritik sürece bizi dahil eden sebepler Suriye’deki nedenler. O bölgeler çok değil daha bundan yüz sene önce bizim toprağımızdı orada bayrağımız dalgalanıyordu. Onlar bizim kardeşimizdi, kardeşimizin başına bir şey geldiğinde kendi içimize çekilmemiz söz konusu olamazdı. Türkiye hem oraları güvenli hale getirmek hem de kendi sınır güvenliğini sağlamak için çeşitli harekatlarda bulundu. Biz bu harekatı başlatınca hem ABD ve batı, dünya devletleri hem de kendi içimizdeki hainler bunun yeni bir tehcir olduğu şeklinde kara propaganda başlattı.  Bunda başarılı olmalarının nedeni ülke olarak herekat başlamadan önce iç ve dış politikada yeterince güçlü bir çalışma yapmamamız oldu” dedi.

“ARKAMIZDAN HANÇERLEDİLER”

Devamında Destici, “Karşımızda gerçek dostları göremedik. Çoğunlukla o ülkeler Türkiye’ye sırt çevirdiler. Örneğin Filistin’den, Arap Birliği ülkelerinden gereken desteği göremedik. O ülkeler Türkiye’yi arkasından hançerlemiştir. Türkiye’nin yaptığı haklı operasyona şimdi mecliste oturanlardan bazıları işgal diyor. Siyasi bölücülerin mecliste yer almamaları lazım. Bizim anlamakta zorlandığımız nokta bu kadar hain bu topraklarda nasıl yetişti? Eğer o topraklardan DEAŞ temizlendiyse bu bizim ülke olarak başarılı politikalarımızla olmuştur. PKK PYD/ YPG kimin itiyse DEAŞ onun köpeğidir. Türkiye bundan sonra da harekatı lüzum gördüğü her yerde başlatmalıdır. ABD’si de Rusya’sı da çekilsin aradan biz terörde onlarla baş başa kalalım. Biz bunu istiyoruz. Biz kendi işimizi kendimiz görürüz. Bizim terörle mücadele için başkasına ihtiyacımız yok.  Terörle müzakere olmaz, masaya oturulmaz. Onlarla sadece mücadele olur” ifadelerini kullandı.

“DÖNEMİN KAYBEDENLERİ”

Son olarak Destici, “Üzerinde durulması gereken bir diğer nokta son zamanlarda eğitimcilerimize yönelik başlatılan fiili saldırılardır. Bu zamana kadar görülmemiş görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Biz bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyenlerin inancıyla yetiştik. Öğretmene, eğitimciye saygısı yüksek bir toplumuz. Öğretmenlerimiz bana göre bu dönemin en çok kaybedenidir. Siz yönetim olarak öğretmeninize gereken saygıyı vermezseniz veli de öğrenci de gelip mesleğe saldırıya başlar. Gerekli tedbirlerin ivedilikle devleti yönetenler tarafından alınması gerekir. Öğrencilerimize de tavsiyemiz bazı kendini bilmeyenlerin kasıtlı olarak başlattığı öğretmen karalamalarına itibar etmemeleri yönündedir” dedi.

REMZİ KAYA YÖNETİMİ

Remzi Kaya, Davut Eşe, Gökmen Türkkanı, Tutku Tümer, Mehmet Said Özer, Erdoğan Koç, Sevgi Şanlı, Davut Karayel, Osman Doyduköz, Murat Ağçay, Zülfikar Şahin, Ziya Polat, Avni Şimşek, Afik Tekinok, Murat Ayık, Murat Şenel, Selim Öztürk.

DİSİPLİN KURULU

Mehmet Korkmaz, Hüsamettin Özkan, Nail Aykız.

26 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?