TÜİK evlilik süresine göre doğum oranlarını yayınladı

TÜİK verilerine göre Kocaeli’de çiftler evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi oluyor.

Türkiye 'de annenin evlilik süresine göre doğumlar en fazla 176 bin 167 bebek ile evliliğin birinci yılında oldu.Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Türkiye ‘de 2018 yılında Canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 oldu. Doğumları annenin evlilik süresine göre incelendiğinde en fazla 176 bin 167 bebek ile evliliğin birinci yılında olurken, evlilik süresine göre en az doğum ise 12 bin 721 bebek ile 20+ üzeri yıllarda olmuştur.

 BİRİNCİ YILINDA

Kocaeli ilinde annenin evlilik süresine göre doğumlar en fazla 4 bin 928 bebek ile evliliğin birinci yılında oldu.Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Kocaeli ilinde 2018 yılında Canlı doğan bebek sayısı 30 bin 677 oldu. Doğumları annenin evlilik süresine göre incelendiğinde en fazla 4 bin 928 bebek ile evliliğin birinci yılında olurken, evlilik süresine göre en az doğum ise 259 bebek ile 20+ üzeri yıllarda olmuştur.

 

  

25 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?