İYİ Parti 2'nci yılını kutladı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, partinin kuruluşunun 2'nci yılını yaptığı açıklama ile kutladı.

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız partinin kuruluşunun 2'nci yılını kutladı. Yapılan açıklamada Yıldız, "25 Ekim 2017 yılında kurulan partimizin bugün ikinci yıldönümünü kutlamaktayız. Bizler bu yola çıkarken ‘’Cesurlar Hareketi’’ olarak Genel Başkanımız Meral Akşener’in kararlı ve başarılı tutumuyla İYİ Parti olarak siyaset sahnemizde yerimizi aldık. Genel Başkanımızın deyimiyle tarih çağırdı, millet istedi, İYİ Parti kuruldu. Vatandaşların beklentileri, sorunları noktasında gerçeğin sözcüsü olarak verdiğimiz mücadele milletimiz tarafından büyük teveccüh gördü" dedi. 

"DEMOKRATİK ZEMİN"

Devamında Yıldız, "Türk siyasetinin kucaklayıcı bir dile, yeni bir soluğa ihtiyacı olduğu anda Genel Başkanımız Meral Akşener’in öncülüğünde İYİ Parti kurularak bir güneş gibi doğdu. Artık Türk siyasetinin tehditvari ve ayrıştırıcı söylemlerden arınarak herkesi kucaklayıcı uygulamalarla demokratik zeminde yürütülmesine ihtiyacı var. İnsanların umutlarının tükendiği, gelecek endişelerinin korkuya dönüştüğü süreçte Aziz Türk milletimizin bağrından çıkan Cesurlar Hareketi, tüm Türkiye’yi birleştirerek, bütünleştirerek kadim Türk milletimizin umudunu yeşertecek demokrasinin tohumlarını vatan toprağına attı" ifadelerini kullandı.

"BAŞARACAĞIZ"

Son olarak Yıldız, "Siyaset arenasında kavga, ötekileştirme ve iftiranın sıradan dil halini almasına karşı çıkarak geçmişte olduğu gibi yeniden kardeşlik ruhuna kavuşmak, Kuvayı Milliye ruhunu yakalamak için liderimiz Meral Akşener önderliğinde yollara düştük. Umutlarımız var, hayallerimiz var! Milletimizin demokratik değişim taleplerinin sözcülüğünü üstleniyor, bu sorumluluk ve bilinçle hareket ediyoruz. Bizler daha adil, daha mutlu, daha İYİ bir Türkiye istiyoruz. Yılmadan, yorulmadan çalışacağız ve başaracağız!" şeklinde konuştu.

25 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?