Yarar, “Türkiye senaryoları yırtıp attı”

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kılavuz Gençlik söyleşileri kapsamında düzenlenen “Emperyalizm ve Teröre Karşı Türkiye” temalı söyleşi bugün gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlüğünü Diriliş Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk yaptığı programda konuşan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, " Türkiye terör karşısında dimdik durarak aynı zamanda emperyalistlere de sağlam cevaplar verdi. Emperyalistlerin yazdığı senaryolarda figüran olmayı reddetti ve senaryoları yırtıp attı" dedi. 

“TÜRKİYE KABUL OLMUŞ DUAMIZ”

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ve TV programcısı İsmail Halis’in panelist olarak katıldığı programda Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Cumhur Kadıoğlu ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Dizdar yer aldı.  Programda ilk sözü alan Erem Şentürk, “Afrika’da Türk olduğumuzu gören insanlar boynumuza sarılıp ‘Türkiye bizim kabul olmuş duamızdır’ diyorlar. Kendi ülkemizi basit görmemiz lazım, bayrağımızın yere düşmemesi gerekiyor. Bizden beklenen hikâye tam olarak budur. Sevgili gençler sizler de bu niyetle çalışın” dedi.

 “BİRÇOK İŞ YAPABİLİRİZ”

Söz alan TV programcısı İsmail Halis herkesin kendi ekseninde çok iş yapabileceğinin altını çizerek, “Her birimiz kendi eksenimizde birçok iş yapabiliriz. Aslında, yüzlerce ve hatta binlerce yıllık harçla karılarak birikmiş devletler ve kültürler için bu yaşananlar çok da yeni bir durum değil. Zira, hem bu topraklar, hem de bu toprakların yakın havzasını oluşturan haritalar üzerinde yaşanan yüzlerce ve binlerce yıllık hülasanın bize söylediği budur” dedi.

“COĞRAFYANIN HARİTASI BİZİM EVİMİZDİR”

Devamında Halis, “Binlerce yıldır, bu coğrafyanın haritası bizim evimizdir. Yüzlerce yıldır binlerce kez gelseniz, yüz binlerce öldürseniz de, bu, zamanın hakikatidir. Türkiye'nin hem fiziki hem psikolojik sınırlarında, sınır ötesinde yaşanan bütün gelişmelere, verilen mücadeleye ve mücadele sürecine gelene kadar kaybedilen zamana, kaydedilen mesafeye baktığımızda, bütün bu zaman dilimlerinde yapılan açıklamalara, reflekslere, uygulamalara baktığımızda emperyalizm ve terör konusunda çok gelişim kat etmişiz” şeklinde konuştu.

24 Ekim 2019 - Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?