Büyükakın, ‘’Kocaeli, Marmara havzası için çok önemlidir’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Sayıştay Başkanı Ahmet Baş, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Sapaebekuly ve Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı İsrafil Kışla’yı ağırladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sayıştay Başkanı Ahmet Baş, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Sapaebekuly ve Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı İsrafil Kışla’yı makamında konuk etti. Görüşmede Büyükakın, “İki denizi, altı adet mavi bayraklı plajı ve bir gölü olan Kocaeli, Marmara havzası için ekonomik ve ticari yaşamı açısından çok önemlidir” dedi. 

"ENDÜSTRİ BAŞKENTİ"

Kocaeli’nin dış dünyaya açılan çok önemli bir kapı olduğunu söyleyen Büyükakın, "Marmara havzasının ekonomik büyüklüğü çok önemlidir. Kocaeli, bu anlamda bir endüstri başkentidir. En büyük 500 firmanın 179’u kentimizdedir. Türkiye’deki toplam ihracatın yüzde on dördü şehrimizden yapılmaktadır. İki denizi, altı adet mavi bayraklı plajı ve bir gölü olan Kocaeli, Marmara havzası için ekonomik ve ticari yaşamı açısından çok önemlidir” dedi.

MARKA ŞEHİR KOCAELİ”

Kocaeli’nin tarihi süreci hakkında Kazakistan Büyükelçisi Abzal Sapaebekuly’a bilgi veren Büyükakın, "Kendi bölgesinde Kazakistan en iyi yatırımcı çeken ülkedir. Türkiye’deki iş dünyası Kazakistan’a güveniyor ve yatırım fırsatlarını iyi takip ediyorlar. Ülkemize yatırımı özellikle teşvik ediyoruz. Yatırım fırsatlarımız hakkında Kocaeli’deki iş dünyasına da bilgi vermeye hazırız. Bizler aynı zamanda Kocaeli’yi bir marka şehir olarak görüyoruz” şeklinde konuştu. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin yanı sıra konuk Büyükelçi Abzal Sapaebekuly, Başkan Büyükakın’a Kazakistan kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’i anlatan kitaplarını hediye etti.

23 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?