Tahir Büyükakın, muhtarlarla yemekte buluştu

Başkan Tahir Büyükakın, “Muhtarlarımızı bir çözüm ortağı, bir paydaş, bir yoldaş ve bir arkadaş olarak görüyoruz” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından “Muhtarlar Günü” münasebetiyle düzenlenen programa katıldı. Vali Hüseyin Aksoy’un da yer aldığı Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, ilçe muhtar dernek başkanları ve 12 ilçeden gelen muhtarlar katıldı.

 

"DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ YAPI TAŞI"

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Muhtarlar adına Darıca Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Aytul Er’in teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Büyükakın, “Muhtarlarımızın yüzü gülünce bizim de yüzümüz gülüyor. Muhtarlar günü vesilesiyle düzenlemiş olduğumuz bu organizasyon şüphesiz diğer anlamlı, önemli günlerden sadece bir tanesi. Biz muhtarlarımızı sadece anlamlı günlerde hatırlanacak, anlamlı günlerde bir araya gelip yemek yenecek, unutacak bir anlayışla yönetim yapmıyoruz. Biz sizi çözüm ortağı, bir paydaş, bir yoldaş ve bir arkadaş olarak görüyoruz. Her aşamada sizlerle beraber çalışmak bizlere büyük bir gurur veriyor. Sizler özellikle yerelde demokrasinin vazgeçilmez yapı taşlarından, demokrasinin en önemli yönetsel organlarından bir tanesisiniz. Dolasıyısıyla sizlerle beraber çalışmak, çözüm arayışlarımızı sizlerle beraber yapmak, çözüm için çalışırken sizin fikirlerinizi almak bizlerin gerçekten yol göstericisidir” ifadelerini sarf etti.

 

“GÖREN GÖZÜMÜZ İŞİTEN KULAĞIMIZ”

Büyükakın, “Belki de yönetim kademesi olarak vatandaşa en yakın olanlar muhtarlarımızdır. Buna yüreğimizden inanıyoruz. Sizler bizatihi vatandaşın arasında yaşadığınız, onların günlük meselelerini çok daha yakından gördüğünüz, kendinizde belki aynı şeyleri yaşadığınız için çok daha sahih bilgiyi bizlere ulaştırma imkanına sahipsiniz. Dolayısıyla biz bir bölgede bir yatırma karar verirken, bir adım atarken öncelikli olarak sizlerin görüşlerine başvurmayı şiar edindik. Bizim sahada gören gözümüz işiten kulağımız olun istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her defasında bizlerle yaptığı her toplantıda muhtarlarımıza önem vermemiz gerektiği konusunu bize tavsiye ediyor. Bize bu konuda uyarılarda bulunuyor. Dolayısıyla sizlerin bu manada da bizler için son derece önemli olduğunuzu, birlikte yönetmemizin çok kıymetli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, muhtarlar gününüzün tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

"EN YAKIN MESAİ ARKADAŞLARIMIZ”

Vali Hüseyin Aksoy, “Değerli katılımcılar, Muhtarlar Günü münasebetiyle Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde gerçekleştirilen bu akşam yemeğinde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Muhtarlarımız halkın doğrudan seçtiği, halka en yakın olan değerli mesai arkadaşlarımızdır. Halkın sorunlarını en iyi bilen ve onların çözüme kavuşturulması için ilgili kurum ve kuruluşlarla sürekli temas halinde olan muhtarlarımızla biz de valilik olarak her türlü çalışma ortamını iyileştirmek için gayret içerisinde faaliyetlerimize devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

"ORTAK AMACIMIZ HALKA HİZMET”

“Hepinizin bildiği gibi her ay ilçelerimize giderek, muhtarlarımızla orada toplantılar gerçekleştiriyoruz” diyen Vali Aksoy, “Bu toplantılarımıza bütün kurum müdürlerimizi beraberimizde götürerek, yerinde dinleyerek, onları not ederek, çözüm üretmek için gayret gösteriyoruz. Hepimizin ortak amacı Kocaeli halkına hizmet etmektir. Bütün kurum ve kuruluşlarımızın kapıları muhtarlarımıza açık ve onların talepleri öncelikli olarak alıp çözüme kavuşturmak konusunda büyük bir gayret içerisindeler. Bu özel ve anlamlı günde bütün muhtarlarımızın özel gününü kutluyorum. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir çalışma diliyorum. 31 Mart’ta yerel seçimlerde yeniden seçilen, ilk defa seçilen bütün muhtarlarımızı kutluyor, bu yeni dönem süresi içerisinde hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum” dedi.

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülke güvenliğini tehdit eden unsurlara yönelik büyük bir kararlılıkla bu süreci yönettiğini ifade eden Vali Aksoy, “Gerek bu süreçte gerek öncesinde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna yaşamını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yine bu muhtarlar günü münasebetiyle yaşamını yitirmiş bütün muhtarlarımızı da rahmetle anıyorum. Hepiniz sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek konuşmalarını tamamladı. Vali Aksoy ve Başkan Büyükakın ile birlikte; en kıdemli muhtar Darıca Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Aytul Er’e, en kıdemli kadın muhtar Körfez Atalar Mahalle Muhtarı Fitnat Gündüz’e, en genç erkek muhtar Dilovası Turgut Özal Mahalle Muhtarı Vacib Mengü Beti’ye ve en genç kadın muhtar İzmit Hatipköy Mahalle Muhtarı Habibe Demiroğlu Aksoy’a günün anısına plaketlerini verdiler. Plaket töreninin ardından muhtarlar adına en kıdemli muhtar olan Darıca Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Aytul Er ise, Vali Aksoy ve Başkan Büyükakın’a teşekkür plaketi takdim etti.

23 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?