İşte Kocaeli'nin en kalabalık mahallesi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılı Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova illerine ait mahalle ve köy nüfusları açıklandı.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerinde yer alan bilgilere göre, 2018 yılında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’ya ait mahalle nüfusları belirlendi. Rapora göre Kocaeli’nin en kalabalık mahallesi olarak Darıca ilçesinde bulunan 39 bin 380 nüfuslu Kazımkarabekir Mahallesi listede ilk sırada yer aldı.Verilerde en kalabalık ilçe Darıca olurken Gebze ilçesine ait 32 bin 589 nüfusu ile Arapçeşme 2’nci sırada yer aldı. Devamında sıralama Gebze ilçesine ait 31 bin 865 nüfusu ile Osman Yılmaz mahallesi, Çayırova ilçesine ait 29 bin 018 nüfusu ile Özgürlük mahallesi, Karamürsel ilçesine ait 28 bin 614 nüfusu ile 4 Temmuz Mahallesi olarak devam etti.

KOMŞULARDA DURUM

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, 2018 yılında Sakarya ilinin nüfus bakımından en kalabalık mahallesi Serdivan ilçesinin 23 bin 327 nüfuslu Kemalpaşa Mahallesi olurken, Düzce ilinin nüfus bakımından en kalabalık mahallesi 13 bin 293 nüfusu ile Merkez ilçesinin Koçyazı Mahallesi oldu. Bolu ilinin nüfus bakımından en kalabalık mahallesi Merkez ilçesi 21 bin 472 nüfusu ile Sağlık mahallesi olurken verilere göre Yalova ilinde ise listenin ilk sırasında 14 bin 919 nüfusu ile Bahçelievler Mahallesi yer aldı

23 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?