GEBKİM Anaokulu protokolü imzalandı

Dilovası GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı Anaokulu’nun protokol imza töreni bugün gerçekleştirildi.

Dilovası ilçesinde eğitime yüzde yüz destek kampanyası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın işbirliğinde yaptırılacak olan Dilovası GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı Anaokulu protokolü imzalandı. Protokol imza törenine Vali Aksoy’un yanı sıra Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“KADIN İSTİHDAMINA KATKI”

Söz alan Vali Aksoy, “Bugün Dilovası bölgemizde GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılması planlanan anaokulunun imza protokolünü gerçekleştirdik. Özellikle organize sanayi bölgelerimizde çalışan kadın sayısının arttırılması, kadın istihdamının daha üst noktalara taşınması bakımından bu bölgelerimize yakın ya da bölgelerimizin içerisinde anaokullarının yapılmasını arzu ettik. Bu konuda ilk uygulamayı İMES Organize Sanayi Bölgemiz gerçekleştirdi ve bugün de GEBKİM Organize Sanayi Bölgemizde böyle bir protokol imzalıyoruz. Özellikle çalışan kadınların çocuklarını güvenle bırakabileceği bir anaokulunun bölgenin içerisinde veya yakınında olması kadın istihdamına çok önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

“OKULÖNCESİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Vali Aksoy, “Bu yönüyle hem bölge insanının yararlanabileceği hem de OSB içerisinde çalışan insanların yararlanabileceği bir anaokulunu en kısa zamanda hizmete sokabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırsever kurum olarak GEBKİM Organize Sanayi Bölgemize, Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Eğitimde başarımızı daha üst seviyelere taşıyabilmek için okul öncesi eğitimi önemsiyoruz. 3,4 ve 5 yaş grubundaki çocuklarımızı alabileceğimiz anaokulları sayısını her geçen yıl arttırıyoruz” şeklinde konuştu.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Son olarak Vali Aksoy, “Bu yıl Kocaeli’de okulöncesi eğitimde özellikle 5 yaş grubunda hedefimiz yüzde yüz okullaşma oranını sağlayabilmektir. Bu yönde yoğun bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Bu amaçla bu yapılan okulda hem başarımızı daha üst noktalara taşımak hem de yüzde yüz okullaşma noktasında bizlere de önemli fırsat yaratmış olacaktır. Bu bir okul projesi olmakla birlikte kadın istihdamının da daha üst noktalara taşınmasına katkı sağlayacak bir lokasyonda güzel bir projedir. Hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

22 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?