Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar’a vefa

Hasan Uzunhasanoğlu başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar için Vefa toplantısı düzenledi.

1999 yılında Acıbadem Hastanesi Kardiyololoji Bölümünü de kuran Dr. Nuri Çağlar için tertiplenen “Günümüze ve Geleceğe İz Bırakan, Gönül Adamı Dr. Nuri Çağlar’a Vefa toplantısı” Emex Otel’de gerçekleşti.Akça Koca Kültür Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar’ın sunup yönettiği anma toplantısı; Nuri Çağlar’ın torunları Hanzade Çağlar ile Ömer Kerem Çağlar’ın kemanları ile seslendirdiği şarkılarla başladı. Torunlarının gösterisinden sonra Eğitim ve Grafik Tasarımcısı Tuğçe Öztürk’ün hazırladığı Nuri Çağlar’ın hayat hikayesi ilgi ile izlendi.Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, "Dr. Nuri Çağlar ağabey yıllardır her türlü sağlık problemimiz de bilgi ve tecrübesinden istifade ettiğimiz bir büyüğümüz. Vefayı da hak eden bir insan. Bu akşam anma toplantısına teşrif edenlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 ÇAĞLAR'I ANLATTILAR

Dr. Çağlar’ın oğlu Ömer Çağlar, gelini Nilifer Çağlar, ilkokul arkadaşı Eğitimci Hasan Bedel, Amerikan Hastenesi Kardiyologu Prof. Dr. Şule Korkmaz, Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi Kardiyologu Prof. Dr. Cihangir Kaymaz, Avukat Suat Şimşek, Acıbadem Hastanesi Anestezisti Dr. Ali Kıvanç, Diş Hekimi Dr. Şafak Tezcan, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Beyin Cerrahı Dr. Haluk Yücesoy, İktisatçı İsmet Arsoy, Acıbadem Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Derya Bilgin, Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği İdari Müdürü Zeynep Özen, İktisatçı-İşadamı Necati Pilavcı, Dr. Adnan Oflazer, Maşukiye’den komşuları Nazan ve Enver Güntepe, Ekonomist Osman Akyüz  ve e. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Dr. Çağlar ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlattı.  

 ÇAĞLAR'A HEDİYE

Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, Vizyon Tur Yurt Dışı Turlar Müdürü Emre İpekli, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, İşadamı Necati Pilavcı, Enver Güntepe, Elektrik Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz, Nurettin Güneysu, Körfez Marmara Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Esener Macil, Yaşar Temel, Müjgan Büyükkaya hazırladığı hediyeleri Emine Vildan – Dr. Nuri Çağlar çiftine takdim etti.

Akça Koca Kültür Platformunun hediyesini; Platform Yönetim Kurulu üyeleri; Dr. Ayşe Zeynep Turan, Dr. İsmail Çapçı, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Dr. Yunus Özen, Kimyager Ayşegül Karakadılar ve Dr. Fatma E. Taşolar verirken, plaketini de Platform Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar ve e. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya birlikte takdim etti.

DOĞUM GÜNÜ

Dr. Nuri Çağlar dostlarının değerlendirmelerinden ve Hediye töreninden sonra sahneye getirilen yaş pastayı kesen Amatör Ressam Emine Vildan Çağlar; “Bugün doğum günüm. Çocuk ve torunlarımız ile bugüne kadar güzel yaşadık. Mutluluğumuzu artıran da, renklendiren de başarılarıyla eşim Nuri bey olmuştur..” dedi.Dr. Nuri Çağlar; “Vefa gününde bizleri buluşturan Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri başta olmak üzere, aileme ve samimi görüşlerini bizlerle paylaşan dostlarıma teşekkür ederim. Vefa günü ile hatırlanmak gerçekten de özel ve farklı bir heyecan” dedi.

22 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?