İmamoğlu,"Kocaeli ile eş güdümlü işler yapacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e tebrik ziyaretinde bulundu.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i makamında ziyaret etti.Tebrik ziyaretinin ardından İzmit Belediyesi önünde İzmitlilere hitap eden  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Şehirde yanlış giden her şeye dur diyeceğiz.Huzurlu şehirleri birlikte inşa edeceğiz" dedi.

"ONUR DUYDUM"

Halkı selamlayarak sözlerine başlayan İBB Başkanı Ekrem imamoğlu, "Hem Bolu’ya, hem Tanju Başkanı’ma hem de Fatma Başkanıma uğramadan olmaz dedim. Özellikle Fatma Hanım’a gelmek için geç kalmıştım. Bu güzel kente bir kadın belediye başkanı eli değdi daha da güzel oldu. Hem bir kadın olarak hem de bu güzel şehirde yıllar sonra tekrar güzel bir yönetime kavuşturmasından dolayı duyduğum memnuniyeti paylaşmak bugüne kısmetmiş. Gerçekten onur duydum.

"YÖNETİCİ TALİMAT VERMEYECEK"

İmamoğlu, " Türkiye’nin her yerinde, farklı bir yönetici kimliği gösteriliyor. Birincisi adil olacak, ikincisi o şehrin insanlarına eşit bir biçimde davranacak. Adamcılık yapmayacak, partizanlığı o binaların içerisinden söküp atacak. Bu millet partizanlıktan usandı. Güler yüzlü olacak. Çocukların yüzüne güler yüz yansıyacak, gençlere enerji yansıyacak. Bu şehrin insanları saygınlığı hissedecek. Yönetici sevgiyi, saygıyı kentin her yerine aktaracak. Yönetici, şehrin insanlarından talimat alacak ancak talimat vermeyecek. Şehrin sokaklarına, damarlarına demokrasiyi her şekilde yansıtacak. Ülkemiz artık böyle şehirler istiyor. Kavga eden yöneticiler istemiyor” dedi.

 

KOCAELİ SINAV VERDİ

İmamoğlu, "Yanlışlara göz yumma devri bitti. Mücadele edeceğiz bu milletin malını çar çur etmek yok.Biz istiyoruz ki bu tür kural bilmeyen anlayışlar bitsin.Millet yoruldu.Bugün İzmitte'yiz bu güzel kent 20 yil once büyük bir depremle sınav verdi ben de bu şehre geldim bir insan olarak insanlara geçmis olsun demeye gelmiştim.Büyük mücadelede verildi. Depremin üzerinden 20 yıl geçti başta İstanbul olmak üzere tedbirimizi almalıyız.Kocaeli ile eş güdümlü işler yapacağız.Birileri bazı meselelere siyasi gözle bakabilir. Biz bu meseleleri milli mesele olarak göreceğiz. Bu ülkenin savunması milidir. Siyaset karıştırılmaz" dedi. 

19 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?