Kocaeli Üniversitesi’nden bir ilk

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, meslek yüksekokullarının yeniden yapılandırılması amacıyla hazırladıkları raporun YÖK Genel Kurulunda kabul edildiğini söyledi. Hülagü, “5 meslek yüksekokulunu, öğrenciler mezun oluncaya kadar mevcut statülerini koruyarak kapatacağız. Hiçbir öğrencimiz mağdur edilemeyecek” dedi

Galip Ataman-

KAPANACAK 5 MYO


KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, YÖK’ün onayladığı rapor doğrultusunda Köseköy, Hereke, Arslanbey, Yahya Kaptan (İREM), Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokullarının kapatılacağını söyledi. Rektör Hülagü’nün verdiği bilgiye göre, meslek yüksekokulları yeniden yapılandırılırken nitelikli, istihdam odaklı ve kaynakların ekonomik kullanılması amaçlanıyor.

STATÜLER KORUNACAK


Türkiye’de ilk olan meslek yüksekokullarının yeniden yapılandırılması projesinin mimarı olarak bilinen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük kapatılacak 5 meslek yüksekokulu öğrencilerinin statülerinin mezun oluncaya kadar korunacağını söyledi. Prof. Dr. Küçük, “5 meslek yüksekokulu kapanacak ama uygulamaya 2020-2021 yılında başlanacak” dedi.

NEREYE BAĞLANACAK?


Köseköy MYO Sosyal Bölümleri Kocaeli MYO’ya, Makine Bölümleri Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO’ya, Hereke MYO Sosyal Bölümleri İsmet Uzunyol MYO, Teknik Bölümleri Asım Kocabıyık MYO’na, Arslanbey MYO Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesine, Gıda ve Tarım MYO İzmit MYO’ya.
Yahya Kaptan MYO Sağlık Hizmetleri MYO’ya bağlanacak.

19 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?