KOGACE o isimleri üyelikten sildi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, 32 kişiyi üyelikten çıkardı. KOGACE o isimleri tek tek açıkladı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğim, yönetimine seçilerek göreve geldiğimiz  günden  bu yana, birlik ve beraberliği sağlayarak, üyelerimizin  çıkarları doğrultusunda   hareket etmeyi  kendimize ilke edindik. Ancak tüm bu gayretlerimize rağmen,  göreve geldiğimiz günden bu yana, seçimlerde  demokratik ortamda yarıştığımız karşı listede yer alan bazı üyelerimiz,  yeni yönetimi ve çalışmalarını içine sindirmedi.Haksız ve  yersiz eleştiriler,  kendilerine veya  yanında olanlara ait yayın organlarından tek taraflı  programlar ile  sürekli  derneğimizi ve  yönetimimizi yıpratmaya  yönelik söylevlerde bulundu. Seçim yarışında,  bizleri kaybettiğimiz takdirde,  yeni bir  oluşuma giderek, derneğimizin gücünü zayıflatacağımız yönünde iddialarda  bulunan kişiler, seçimi kaybedince, kendileri bu noktada  çalışmalarda bulundu.

ÜYELERİMİZE BİLDİRDİK

Tüzüğümüze aykırı olmasında rağmen, bu dernek kuruldu.Seçimlerde tarafsız davranmayan ve istedikleri liste seçilmediği için bizleri tebrik bile etmeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticileri, bu yeni oluşuma kucak açtı. Bizim hiçbir programımıza katılmayan Federasyon yöneticileri, yeni derneğin kuruluş toplantılarına bile katıldı. Demokrasiye saygı duyulmadan, derneğimizi güçsüzleştirmeye yönelik bu gelişmelerden  hiçbir şekilde etkilenmiş değiliz. Ancak, derneğimize ve üyelerimize karşı  görevlerimiz, dernek tüzüğüne karşı olan mecburi sorumluluklarımız nedeniyle, yönetimimiz ile  bir araya gelerek  yapmış olduğumuz toplantıda  aldığımız kararı  üyelerimize bildirmek istedik."

İSİMLERİ AÇIKLADI


Toplantı sonucunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimize bağlı olan bazı üyelerin,  Dernek tüzüğümüzün 6’ıncı maddesinde yer alan  4’üncü bendindeki ‘Dernek üyesi iken, merkezi Kocaeli İli sınırları içerisinde bulunan ve aynı alanda faaliyet gösteren başka bir meslek örgütüne üye olunamaz’ kuralına aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir. Buna istinaden aşağıda isim listesi verilen kişiler, tüzüğümüzün 7’inci maddesinde yer alan, Dernek  üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren  hallerin 1’inci bendindeki ‘Dernek tüzüğüne  aykırı davranışlarda bulunmak’, 4’üncü bendindeki ‘Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak’ maddelerine istinaden üyelikten çıkarılmıştır.Ayrıca  üye aidatı ödemeyen, disiplinsiz  davranışları  nedeniyle üyelikten çıkarılan isimlerde aşağıdaki listeye eklenmiştir."

ÜYELİKTEN ÇIKARILANLAR:
İsmail Nadi
Levent Altun
Can Demirkıran
Bahar Kaymakçı Erdoğan
Zafer Onar
Afşin Şenemre
Çetin Gürol
Cüneyt Türesin
İsa Turhan
Mesut Işık
Büşra Kaya
Cengiz Hakkı Zaziç
Hümeyra Nur Yazıcı

Tuğba  Harmanlı
Demet Çamoğlu
Ömer Faruk Kıyak
Barış Ateş
Cennet Ceylan
Yavuz Ercan
Olcay Kara Bağ
Özkan Azak
Duran Yumuşak
İrem Çakman
Seda Demiral
Ercan Sarıçam
Yusuf Ünel
Nihat Kocabay
Caner Pesen
Erhan Durak
Yücel Alpay Demir
Ahmet Cemil Yeşilmen

İsmet Çiğit

17 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?